Czy ładowanie samochodu w domu może być atrakcyjne cenowo? – Premiera nowego wallboxa Elli Charger 2

Należąca do Grupy Volkswagen spółka Elli zaprezentowała swój najnowszy produkt do ładowania pojazdów elektrycznych – wallbox Elli Charger 2. Urządzenie to ma na celu nie tylko ułatwienie procesu ładowania, ale także znaczące obniżenie jego kosztów dzięki inteligentnym funkcjom optymalizacji.

Innowacyjne rozwiązania dla oszczędności

Elli Charger 2 został wyposażony w zaawansowane funkcje, które umożliwiają optymalizację ładowania pod kątem wykorzystania energii fotowoltaicznej oraz zmiennych cen energii elektrycznej w ciągu doby. Dzięki temu użytkownicy mogą obniżyć koszty ładowania nawet o 40 procent. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne w dobie rosnących cen energii i rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii.

Produkcja dostosowana do europejskich rynków

Nowy wallbox został opracowany z myślą o klientach z 28 rynków europejskich. Dostępny będzie w czterech wariantach latem 2024 roku. Produkcja odbywa się w Niemczech, co zapewnia wysokie standardy jakości i niezawodność. Elli Charger 2 jest kompatybilny z każdym pojazdem elektrycznym wyposażonym w złącze ładowania typu 2, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy użytkowników.

Holistyczne podejście do elektromobilności

Wprowadzenie na rynek nowego wallboxa wiąże się również z nawiązaniem strategicznego partnerstwa z europejskim dostawcą fotowoltaiki, firmą Otovo. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skorzystać z holistycznych i innowacyjnych rozwiązań energetycznych dla domu. Volkswagen planuje również umożliwić zakup systemów fotowoltaicznych za pośrednictwem swoich wybranych kanałów sprzedaży, co stanowi krok w kierunku bardziej zintegrowanego podejścia do elektromobilności.

Inteligentne funkcje ładowania

Giovanni Palazzo, prezes Elli i wiceprezes Volkswagen Group Charging & Energy, podkreśla, że inteligentne funkcje ładowania Elli Charger 2 są kluczowe dla realnych oszczędności. Wallbox ładuje pojazdy wtedy, gdy dostępna jest energia słoneczna lub gdy ceny energii elektrycznej są najniższe w ciągu dnia. To nowatorskie podejście pozwala na maksymalne wykorzystanie odnawialnej energii i znaczne zmniejszenie kosztów ładowania.

Wszechstronność i dostępność

Elli Charger 2 jest nie tylko przeznaczony dla prywatnych użytkowników, ale także może służyć jako półpubliczna i publiczna stacja ładowania. Dzięki wbudowanemu licznikowi, użytkownicy mogą dokładnie monitorować zużycie energii, co jest dodatkowym atutem tego urządzenia. Szeroki zakres mocy, w jakim może pracować nowy wallbox, pozwala na dostosowanie go do różnych instalacji w różnych regionach.

Gwarancja jakości

Produkcja w Niemczech oraz ścisła współpraca z ekspertami z branży motoryzacyjnej i mobilności to gwarancja najwyższej jakości Elli Charger 2. Giovanni Palazzo podkreśla, że powiązanie z Volkswagenem jako grupą wielu marek stanowi dużą wartość dodaną zarówno dla firmy, jak i dla klientów. Produkty Elli są kluczowym elementem sukcesu elektromobilności i dekarbonizacji społeczeństwa.

Wysoka jakość i innowacyjne rozwiązania

Premiera Elli Charger 2 to ważny krok w rozwoju elektromobilności. Nowy wallbox oferuje nie tylko znaczące oszczędności, ale także wysoką jakość i innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu ładowanie samochodów elektrycznych w domu staje się bardziej atrakcyjne cenowo i dostępne dla szerszego grona użytkowników.

Źródło: Volkswagen

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.