Škoda Octavia wraca na pozycję lidera polskiego rynku

W maju 2024 roku Škoda Octavia odnotowała spektakularny wzrost sprzedaży, sięgający 43,42% w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Tak znaczący wynik przekłada się na wzrost udziału w rynku o 1,12 punktu procentowego, co pozwala Škodzie Octavia powrócić na pozycję lidera w segmencie aut kompaktowych.

Klucz do sukcesu

Sukces Škody Octavia nie jest dziełem przypadku, lecz wynikiem konsekwentnej pracy i zaangażowania marki w dostarczanie najwyższej jakości pojazdów. Samochód ten zyskał uznanie polskich kierowców dzięki niezawodności, innowacyjnym technologiom oraz wyjątkowemu komfortowi jazdy. Michał Bajon, Dyrektor Sprzedaży marki Škoda, podkreśla, że Octavia zdefiniowała segment kompaktowych samochodów, spełniając potrzeby zarówno klientów indywidualnych, małych przedsiębiorców, jak i dużych flot.

Nowa odsłona Octavii

Wprowadzenie na rynek nowych wersji Liftback i Combi kultowego modelu przyniosło odświeżony wygląd z nowym grillem i reflektorami Matrix LED drugiej generacji. Nowa Škoda Octavia poza zmianami stylistycznymi zyskała szereg innowacji, w tym najnowsze systemy multimedialne, które mają przyciągnąć jeszcze większą liczbę klientów.

Innowacje i ekologia

Škoda kontynuuje swoje działania na rzecz innowacji i zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne silniki benzynowe, wysokoprężne oraz hybrydowe pozwalają klientom na wybór najbardziej odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Dodatkowo, zwiększenie udziału ekologicznych materiałów we wnętrzu oraz bogate standardowe wyposażenie, takie jak dwustrefowy system Climatronic, pokazują zaangażowanie marki w ochronę środowiska i komfort użytkowników.

Bezpieczeństwo i indywidualizacja

Nowa Škoda Octavia została wyposażona w dodatkowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Zmieniona struktura gamy modelowej zapewnia dodatkowe opcje indywidualizacji, umożliwiając klientom jeszcze lepsze dopasowanie samochodu do własnych potrzeb.

Przyszłość na pierwszym miejscu

Patrząc na dynamiczny rozwój marki i rosnące uznanie klientów, Michał Bajon wyraża przekonanie, że nową Octavię będziemy widzieć na pierwszym miejscu coraz częściej. Škoda Octavia, dzięki innowacjom, niezawodności i zrozumieniu potrzeb klientów, ma solidne podstawy, by utrzymać swoją pozycję lidera na polskim rynku motoryzacyjnym.

Źródło: Škoda

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.