Czym są rozdzielnice hermetyczne?

Rozdzielnice hermetyczne są częścią instalacji elektrycznej, której kluczową rolą jest rozdzielenie energii elektrycznej. Rozdzielnie hermetyczne dostosowane są do pracy w budynkach mieszkalnych i zakładach przemysłowych. Obudowy hermetyczne służą do zabezpieczania urządzeń znajdujących się w nich przed wysoką i niską temperaturą, uszkodzeniami mechanicznymi oraz innymi zagrożeniami. W jej skład wchodzi odpowiednia ilość przyrządów rozdzielających, sterujących, sygnalizacyjnych i pomiarowych. Rozdzielnice hermetyczne dostępne na stronie producenta i w sklepach stacjonarnych posiadają odpowiednie atesty i są rekomendowanym rodzajem skrzynek do celów instalacyjnych.

Rozdzielnie hermetyczne wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczenia instalacji elektrycznej przed czynnikami zewnętrznymi i mogą być instalowane jako rozdzielnice elektryczne, obudowę instalacji alarmu lub wyposażenia telewizji kablowej.

Obudowy hermetyczne – najlepszy producent

Głównym zabezpieczeniem rozdzielni hermetycznej są wyłączniki różnicowoprądowe lub wyłącznik nadmiaroprądowy. Ponadto w skład jej zabezpieczenia wchodzą zaciski i gniazda. Od zacisków odchodzą tzw. różnicówki chroniące użytkowników przed porażeniem elektrycznym np. podczas awarii instalacji elektrycznej lub burzy.

Kluczowe znaczenie w budowie rozdzielnic budowlanych odgrywa odpowiednio skonstruowana obudowa, która powinna wyróżniać się podwyższoną odpornością na działanie promieniowania UV. Poza tym właściwie przystosowana skrzynka powinna być odporna na zapylenie, zmienne temperatury, wilgoć i zachlapania. Podstawowym parametrem określającym rodzaj skrzynki hermetycznej jest współczynnik IP.

Rozdzielnica hermetyczna – trwała i solidna

Standardowa rozdzielnica elektryczna o natynkowej obudowie, jest wodoszczelna, posiada transparentne drzwi oraz zawiera podzespoły i urządzenie służące do przerywania, łączenia, sterowania, ochrony, pomiaru i regulacji obwodów elektrycznych.

Właściciele rozdzielnic hermetycznych, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ich obudowy powinny być zamykane na klucz w celu zabezpieczenia ich przed dostępem osób trzecich. Pamiętajmy, by regularnie sprawdzać stan techniczny rozdzielni hermetycznej, by móc ją wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Do najpopularniejszych rozdzielnic należą te o szarej obudowie – można je montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Więcej niezbędnych informacji na temat rozdzielni hermetycznych znajdziesz pod linkiem: https://alfako-electric.pl

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.