Czyszczenie wtrysków – zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie samochodu

0

79

Utrzymanie w czystości kluczowych układów w samochodzie jest niezbędne do zapewnienia mu optymalnych warunków do pracy. Na działanie szkodliwych zanieczyszczeń narażone są w dużym stopniu wtryskiwacze, których precyzja jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania pojazdu. Sprawdź, jak możesz samodzielnie zadbać o dobrą kondycję wtrysków i całego silnika.

Jakie mogą być skutki nieprawidłowo działających wtryskiwaczy? 

Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy mogą być bardzo różne i wiążą się one z pogorszeniem osiągów silnika. Odczujemy znaczne spadki mocy i problemy z odpalaniem. Podczas jazdy pracować będzie on nierówno i głośniej niż zazwyczaj. Takie oznaki nigdy nie świadczą o niczym dobrym, dlatego należy zareagować jak najszybciej, zwłaszcza że w takim wypadku może nastąpić efekt domina i dojść do poważnych awarii innych elementów, między innymi pompy paliwa.

W silnikach Diesla oznaką uszkodzonych wtryskiwaczy może być czarny dym wydobywający się z rury wydechowej. Spowodowane będzie to zbyt intensywnym spalaniem oleju napędowego, co wskazywać będzie na zbyt dużą dawkę paliwa dostarczanego przez wtryski. Dzieje się tak w przypadku uszkodzenia końcówek rozpylacza – zamiast równomiernej mgiełki wtryski „leją” aplikując nieodpowiednią dawkę. Może być to spowodowane właśnie nagromadzeniem się bardzo dużej ilości nagaru w okolicach wylotu, co uniemożliwia prawidłową pracę całego układu.

Jak uchronić wtryskiwacze przed uszkodzeniem?

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy w warsztacie wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Warto więc wcześniej zainteresować się tematem, aby utrzymać te podzespoły jak najdłużej w dobrej kondycji.

Pomogą w tym preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy TEC 2000 Diesel Injector Cleaner oraz TEC 2000 Fuel Injector Cleaner pozwalające wyeliminować szkodliwe osady, oraz wilgoć w okolicach wtrysków. W ten sposób poprawisz działanie jednostki napędowej, zapewniając jej optymalne warunki pracy. Liczne testy jednoznacznie pokazują, że czyszczenie wtrysków redukuje emisję szkodliwych spalin oraz zmniejsza zużycie paliwa.

Czysty silnik to sprawny silnik

Zabrudzenia w silniku i nagromadzony nagar przyczyniają się do uszkodzenia kluczowych jego elementów, przez co samochód narażony jest na poważne uszkodzenia. Dlatego jednostkę napędową musimy utrzymywać w jak najlepszym stanie, aby później nie żałować ogromnych sum wydawanych na naprawy.

Najlepszym na to sposobem jest zastosowanie płukanki do silnika TEC 2000 Engine Flush – dzięki temu preparatowi przywrócisz parametry fabryczne nawet najbardziej zanieczyszczonym elementom silnika.

Co wyróżnia płukankę TEC 2000 Engine Flush?

Płukanka silnika marki TEC 2000 Engine Flush jest uznawana zarówno przez kierowców, jak i mechaników za jeden z najlepszych środków do czyszczenia silnika. Wyróżnia ją niezwykła skuteczność w usuwaniu nagaru, co zawdzięcza zastosowaniu wysokiej jakości rozpuszczalników. Zawartość środków smarnych zapewnia jeszcze lepszą ochronę poszczególnych elementów w jednostce napędowej, wspomagając w tym olej silnikowy. Regularnie stosowana przyczyni się do wydłużenia żywotności całego samochodu. Takie efekty uzyskać możesz w bardzo prosty sposób. Płukanie silnika to niezwykle prosta operacja, która przeprowadzisz w dowolnym miejscu

Płukanka TEC 2000 Engine Flush jest obecna rynku od ponad 20 lat i doceniana jest przez szerokie grono klientów na całym świecie. Doskonałe opinie nie biorą się znikąd – nasze preparaty naprawdę robią różnicę! Przekonaj się sam, odwiedzając nasz sklep internetowy – zapraszamy!

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Wstrząśnij i nasłuchuj, czyli jak w samochodach ŠKODY wykrywa się niepożądane dźwięki

ŠKODA przeprowadza niezliczoną liczbę testów swoich samochodów. Jeden z nich odbywa się na urządzeniu o

0

3

Jak zostać kierowcą autobusu?

Przy wzrastających cenach paliwa, wiele osób decyduje się korzystać z komunikacji miejskiej. Dojeżdżamy w ten

0

17

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

23041

Ford Focus Mk3 – jaki silnik wybrać?

Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.

0

19696

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

18086

Ford Focus Mk2 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej n temat silników diesla i

0

12478

Ford Mondeo mk4 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się

0

11351

Ford Mondeo mk5 – dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia, opinie kierowców

Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu

0

10829