Czyszczenie wtrysków – zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie samochodu

Utrzymanie w czystości kluczowych układów w samochodzie jest niezbędne do zapewnienia mu optymalnych warunków do pracy. Na działanie szkodliwych zanieczyszczeń narażone są w dużym stopniu wtryskiwacze, których precyzja jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania pojazdu. Sprawdź, jak możesz samodzielnie zadbać o dobrą kondycję wtrysków i całego silnika.

Jakie mogą być skutki nieprawidłowo działających wtryskiwaczy? 

Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy mogą być bardzo różne i wiążą się one z pogorszeniem osiągów silnika. Odczujemy znaczne spadki mocy i problemy z odpalaniem. Podczas jazdy pracować będzie on nierówno i głośniej niż zazwyczaj. Takie oznaki nigdy nie świadczą o niczym dobrym, dlatego należy zareagować jak najszybciej, zwłaszcza że w takim wypadku może nastąpić efekt domina i dojść do poważnych awarii innych elementów, między innymi pompy paliwa.

W silnikach Diesla oznaką uszkodzonych wtryskiwaczy może być czarny dym wydobywający się z rury wydechowej. Spowodowane będzie to zbyt intensywnym spalaniem oleju napędowego, co wskazywać będzie na zbyt dużą dawkę paliwa dostarczanego przez wtryski. Dzieje się tak w przypadku uszkodzenia końcówek rozpylacza – zamiast równomiernej mgiełki wtryski „leją” aplikując nieodpowiednią dawkę. Może być to spowodowane właśnie nagromadzeniem się bardzo dużej ilości nagaru w okolicach wylotu, co uniemożliwia prawidłową pracę całego układu.

Jak uchronić wtryskiwacze przed uszkodzeniem?

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy w warsztacie wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Warto więc wcześniej zainteresować się tematem, aby utrzymać te podzespoły jak najdłużej w dobrej kondycji.

Pomogą w tym preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy TEC 2000 Diesel Injector Cleaner oraz TEC 2000 Fuel Injector Cleaner pozwalające wyeliminować szkodliwe osady, oraz wilgoć w okolicach wtrysków. W ten sposób poprawisz działanie jednostki napędowej, zapewniając jej optymalne warunki pracy. Liczne testy jednoznacznie pokazują, że czyszczenie wtrysków redukuje emisję szkodliwych spalin oraz zmniejsza zużycie paliwa.

Czysty silnik to sprawny silnik

Zabrudzenia w silniku i nagromadzony nagar przyczyniają się do uszkodzenia kluczowych jego elementów, przez co samochód narażony jest na poważne uszkodzenia. Dlatego jednostkę napędową musimy utrzymywać w jak najlepszym stanie, aby później nie żałować ogromnych sum wydawanych na naprawy.

Najlepszym na to sposobem jest zastosowanie płukanki do silnika TEC 2000 Engine Flush – dzięki temu preparatowi przywrócisz parametry fabryczne nawet najbardziej zanieczyszczonym elementom silnika.

Co wyróżnia płukankę TEC 2000 Engine Flush?

Płukanka silnika marki TEC 2000 Engine Flush jest uznawana zarówno przez kierowców, jak i mechaników za jeden z najlepszych środków do czyszczenia silnika. Wyróżnia ją niezwykła skuteczność w usuwaniu nagaru, co zawdzięcza zastosowaniu wysokiej jakości rozpuszczalników. Zawartość środków smarnych zapewnia jeszcze lepszą ochronę poszczególnych elementów w jednostce napędowej, wspomagając w tym olej silnikowy. Regularnie stosowana przyczyni się do wydłużenia żywotności całego samochodu. Takie efekty uzyskać możesz w bardzo prosty sposób. Płukanie silnika to niezwykle prosta operacja, która przeprowadzisz w dowolnym miejscu

Płukanka TEC 2000 Engine Flush jest obecna rynku od ponad 20 lat i doceniana jest przez szerokie grono klientów na całym świecie. Doskonałe opinie nie biorą się znikąd – nasze preparaty naprawdę robią różnicę! Przekonaj się sam, odwiedzając nasz sklep internetowy – zapraszamy!

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.