Dlaczego auta wyposażone są w zderzaki?

Zderzaki to bez wątpienia nierozłączny element każdego pojazdu. Znajdują się one zarówno w tylnej części, jak i z przodu samochodu. Jednak, czy zdajesz sobie sprawę z tego, za co one właściwie odpowiadają? Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy zderzak dopasowany do Twoich potrzeb? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Zastosowanie zderzaków

Według przepisów prawnych każdy pojazd mechaniczny musi zostać wyposażony w zderzaki. W przeciwnym wypadku samochód taki traci homologację, przez co nie może zostać dopuszczony do poruszania się po drogach. Dlaczego jednak jest to tak ważne? Za co właściwie odpowiadają zderzaki?

Ich główna rola to zabezpieczenie pojazdu przed stłuczkami. Zderzaki to swego rodzaju amortyzacje, mające na celu zniwelować uszkodzenia podczas niespodziewanego zderzenia z innymi obiektami. Ze względu na swoje umiejscowienie w najbardziej wysuniętych częściach karoserii są one pierwszym elementem mającym styczność z przeszkodą. W zależności od sytuacji mogą to być inne pojazdy, krawężniki, różnego rodzaju obiekty czy bliskie spotkania z pieszymi. Dobrej jakości zderzaki zagwarantują, że szkody zarówno z jednej, jak i drugiej strony nie będą aż tak drastyczne.

Zderzaki samochodowe są zatem skutecznym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Jednak wielu kierowców widzi w nich jeszcze jedną dość istotną funkcję. Dla miłośników motoryzacji i nie tylko ta część pojazdu to także niezwykle istotny element całego jego designu. Potrafią one wpłynąć na styl i ogólną dynamikę karoserii. Dlatego tak ważne jest, aby ich dobór był dobrze przemyślany.

Jak wybrać najlepsze zderzaki do Twojego samochodu?

Twój aktualny zderzak uległ uszkodzeniu? A może planujesz renowację samochodu. W takich przypadkach nie obejdzie się bez zakupu nowego zderzaka. Ze względu na stale rozwijającą się branżę motoryzacyjną wybór taki wcale nie musi być łatwy. Z pomocą przychodzi firma HCU Transport, zajmująca się hurtową bądź detaliczną sprzedażą wysokiej jakości części samochodowych. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas podejmowania tej decyzji?

Przede wszystkim musisz wybrać stan zderzaków. Do wyboru masz fabrycznie nowe modele oraz używane już wcześniej produkty. Które z nich są bardziej opłacalne? Używane zderzaki to na pewno niższa cena, która przemawia za tego typu rozwiązaniem. Ze względu na duże ryzyko uszkodzenia zderzaka, używane części to według wielu ekspertów znacznie bardziej opłacalna opcja, która praktycznie nie różni się od fabrycznie nowych produktów.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.