Jak wybrać kamerę samochodową do taxi?

Społeczeństwo coraz chętniej otacza się sprzętem elektronicznym, który znacznie ułatwia funkcjonowanie. Smartfony od lat są codziennością, jednak w sprzedaży co rusz pojawiają się gadżety, które warto mieć w swoim wyposażeniu. Jednym z nich jest kamera samochodowa – przydaje się nie tylko kierowcom, ale służy jako pomoc zawodowym taksówkarzom. Jak wybrać właściwy model?

Najważniejsze są parametry

Osoba, która zawodowo zajmuje się prowadzeniem pojazdu, spędza za kółkiem ogromne ilości czasu. Dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów najlepiej zainwestować w solidny sprzęt o dobrych parametrach. Jaka kamera samochodowa do taxi sprawdzi się najlepiej w codziennej pracy?

Wyboru odpowiedniego sprzętu należy dokonać na podstawie jego możliwości technicznych. Parametrem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest rozdzielczość. Dostępne w sklepach kamery samochodowe mogą rejestrować obraz w rozdzielczości HD, a nawet 4K. Im wyższy ten czynnik, tym wyraźniejszy obraz. Rejestratory jazdy wielokrotnie służą jako dowód w sprawie o kolizję lub wypadek, dlatego dobrze byłoby zadbać o czystość obrazu, by służby dochodzeniowe nie miały wątpliwości co do ustalenia strony winnej.

Kamera samochodowa do taxi
Kamera samochodowa do taxi

Kąt widzenia

Zasięg widzenia kamery samochodowej jest równie ważny jak rozdzielczość. Początkowo modele były w stanie monitorować dość wąski pas jezdni. Dziś technologia poszła mocno do przodu, oferując nabywcom rejestratory jazdy, których kąt widzenia obejmuje dwa sąsiadujące pasy jezdni.

Urządzenia polecane taksówkarzom mają także funkcję rejestrowania tego, co dzieje się wewnątrz pojazdu. Jest to bardzo przydatne kierowcom – będą mogli czuć się bezpieczniej, przewożąc pasażerów, a także wejdą w posiadanie wiarygodnych dowodów w przypadku jakiegokolwiek niedomówienia.

Solidny akumulator

Współczesne kamery samochodowe mają wbudowany akumulator, który gwarantuje kilkugodzinną, nieustanną pracę urządzenia. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w pracy taksówkarza. Kamery dedykowane zawodowym kierowcom powinny mieć także możliwość podłączenia do zasilania wewnętrznego.

Nagrywanie nocne

Jak wiadomo, praca taksówkarza to również prowadzenie pojazdu w nocy. Wybierając kamerę samochodową, warto kupić taką, która ma opcję nagrywania w trybie nocnym. Rejestrator wyposażony jest wówczas w diody podczerwieni, sprawiając, że urządzenie jest odporne na reflektory samochodów oraz światła mijanych latarni.

Czujnik ruchu

To funkcja szczególnie przydatna kierowcom taksówek. Czujnik ruchu zostaje automatycznie uruchomiony w momencie gdy samochód ruszy z miejsca. Włącza się także z chwilą, gdy do pojazdu zbliżają się inne auta lub przechodnie. Dzięki tej opcji kamera samochodowa jest w stanie zarejestrować moment stłuczki, zarysowania auta czy kradzieży.

Kamery samochodowe są coraz popularniejsze. Korzystają z nich nie tylko zawodowi kierowcy, ale i każdy, kto bierze czynny udział w ruchu drogowym. Dobrej jakości sprzęt kosztuje kilkaset złotych, lecz jest to inwestycja, która w przyszłości może uchronić kierowcę od wielu strat finansowych.


Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.