Elektryczny Ford Explorer: gdzie amerykański styl spotyka europejską innowację

W świecie motoryzacji elektrycznej, gdzie każda premiera jest ważna, Ford postanowił zrobić krok naprzód. Prezentując nowego, w pełni elektrycznego Explorera, firma nie tylko pokazała swoje ambicje w zakresie elektromobilności, ale również podkreśliła swoje amerykańskie korzenie w europejskim kontekście.

Amerykański duch w europejskim wydaniu

Ford Explorer to ikona amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Jego elektryczna wersja, choć powstaje w Europie, nie zapomina o swoich korzeniach. Design samochodu nawiązuje do klasycznych linii, które kojarzą się z amerykańskim stylem. Jednak to nie tylko wygląd zewnętrzny świadczy o amerykańskim dziedzictwie. Wnętrze samochodu, komfortowe i przestronne, przypomina o luksusie, jaki oferują amerykańskie SUV-y.

Technologia na najwyższym poziomie

Nowy Explorer nie jest tylko ładny. To także technologiczne cudo. Wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent pasa ruchu czy asystent bezpiecznego opuszczania wnętrza, samochód stawia na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Dodatkowo, kamera 360 stopni czy matrycowe reflektory LED to tylko niektóre z funkcji, które czynią jazdę jeszcze bardziej komfortową.

Elektryczna przyszłość według Forda

Ford ma ambitne plany. Do 2030 roku chce, aby cała jego europejska gama samochodów była w pełni elektryczna. Nowy Explorer to krok w tym kierunku. Z długością 4 460 mm, szerokością 1 871 mm i wysokością 1 600 mm, samochód oferuje sporo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Bagażnik o pojemności 450 litrów, który po złożeniu tylnych siedzeń pomieści aż 1442 litry, to dodatkowy atut.

Wnętrze pełne nowoczesności

Centralnym punktem wnętrza jest 15-calowy, ruchomy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC Move. Jest zorientowany pionowo i może się przemieszczać w zakresie ponad 30 stopni. Ford nie zapomniał też o fanach dobrego dźwięku. Soundbar w desce rozdzielczej zapewni niesamowite doznania dźwiękowe.

Amerykańskie dziedzictwo i europejska technologia

Nowy elektryczny Ford Explorer to połączenie amerykańskiego dziedzictwa z europejską technologią. To samochód, który nie tylko przyciąga wzrok swoim designem, ale również oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Ford pokazuje, że elektryczna przyszłość może być nie tylko ekologiczna, ale również komfortowa i stylowa.

źródło: https://fordmedia.pl/

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.