Wzmożone kontrole oświetlenia. W tych dniach możesz spodziewać się mandatu!

Już niebawem rusza akcja „Twoje światła nasze bezpieczeństwo”. Dzięki inicjatywie organizowanej przez Policję i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów kierowcy w wybranych stacjach będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan świateł w swoich samochodach.

Stan oświetlenia samochodu bezpośrednio wpływa na poziom bezpieczeństwa na drodze. Organizatorzy akcji mają na celu uświadomienie wszystkich uczestników ruchu drogowego jak odpowiednie oświetlenie jest istotne, szczególnie jesienią gdy dni stają się coraz krótsze, a warunki pogodowe ulegają znacznym zmianom.

Kiedy bezpłatnie sprawdzisz oświetlenie w swoim samochodzie?

Z bezpłatnej kontroli oświetlenia w samochodzie będą mogli korzystać kierowcy 21 i 28 października, 19 listopada a także 9 grudnia. Już niebawem zostanie przedstawiona lista stacji kontroli pojazdów, w których zupełnie za darmo będzie można sprawdzić stan oświetlenia samochodu.

Wzmożone kontrole Policji

W trakcie trwania akcji, policja zapowiada wzmożone kontrole. W ich trakcie funkcjonariusze będą głównie sprawdzać stan oświetlenia i jego ustawienie. W niektórych przypadkach, gdy zostaną zaobserwowane nieprawidłowości policjanci będą mogli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu. Warto więc wcześniej przygotować się nie tylko do potencjalnej kontroli ale do jesiennej aury, która panuje już od kilku dni.

Dlaczego odpowiednie ustawienie świateł samochodowych jest tak ważne?

Odpowiednie ustawienie świateł samochodowych to kluczowy element bezpieczeństwa na drodze. Służą one poprawie widoczności podczas jazdy w dzień, w nocy lub w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak mgła, deszcz czy śnieg. To dzięki odpowiedniemu oświetleniu kierowca może dostrzec przeszkody, inne pojazdy czy pieszych na drodze z odpowiedniej odległości.

W sytuacji gdy światła są źle ustawione, mogą oślepiać nadjeżdżających kierowców lub tych, którzy jadą przed nami. Oślepiony kierowca traci kontrolę nad sytuacją na drodze, co zwiększa ryzyko wypadków.

Niezwykle ważne jest regularne kontrolowanie ustawienie świateł i korzystanie z profesjonalnych usług w razie potrzeby ich regulacji, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.