Ford S-MAX – którą wersję wybrać?

Ford S-Max po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2006 roku. Jest to popularny wybór dla rodzin ze względu na przestronne wnętrze i wiele funkcji. Został zbudowany na bazie czwartej generacji Forda Mondeo, ma sportowy design, który w latach produkcji wyróżniał go spośród innych samochodów miniMPV na rynku. Samochód oferuje doskonałe prowadzenie i komfortową jazdę.

Ford S-Max dostępne silniki

Ford S-Max pierwszej generacji jest dostępny z silnikami:

Benzynowymi:

  • 2.0 Duratec: 107 kW/145 KM
  • 2.3 Duratec: 118 kW/161 KM – dostępny jedynie automatyczną 6-stopniową skrzynią biegów Durashift EST
  • 2.5 Duratec: 162 kW/220 KM – dostępny z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów.

Wysokoprężnymi:

  • 1.8 TDCi: 92 kW/125 KM – dostępny z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów.
  • 2.0 TDCi: 82 kW/115 KM – dostępny z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów.
  • 2.0 TDCi: 96 kW/130 KM – dostępny w Polsce tylko ze skrzynią automatyczną A6.
  • 2.0 TDCi: 103 kW/140 KM – dostępny z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów oraz skrzynią automatyczną A6.
  • 2.2 TDCi: 129 kW/175 KM – dostępny z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów.

Ford S-Max pierwszej generacji po faceliftingu

Jedną z największych zmian w Fordzie S-Max po faceliftingu w 2010 roku było wprowadzenie nowego 2,5-litrowego silnika benzynowego. Silnik ten oferował większą moc i lepszą oszczędność paliwa niż poprzednie silniki dostępne w tym samochodzie. Ponadto Ford S-Max został standardowo wyposażony w siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Ford S-Max w ramach faceliftingu otrzymał również nowy przedni grill i reflektory, a także diodowe światła do jazdy dziennej. Ponadto dodano również chromowane zewnętrzne listwy okienne oraz dużą chromowaną listwę na klapie bagażnika. Samochód zyskał jeszcze bardziej sportowy i stylowy wygląd niż wcześniej. Ponadto wnętrze samochodu zostało zaktualizowane o nową deskę rozdzielczą i konsolę środkową. Dzięki temu kontrola wszystkich funkcji w samochodzie jest łatwiejsza. Wraz z liftingiem wzbogacono samochód o systemy takie jak radarowy system kontroli martwego pola w lusterkach oraz system kontroli pasa ruchu.

Ford S-Max pierwszej generacji jest nadal popularnym wyborem dla rodzin ze względu na swoje przestronne wnętrze i wiele funkcji. Dzięki zaktualizowanej konstrukcji i nowemu mocnemu silnikowi z pewnością spodoba się jeszcze większej liczbie kierowców szukających świetnego samochodu rodzinnego.

Ford S-Max II

Ford S-Max II został wprowadzony na rynek w 2015 roku. Jego płyta podłogowa została stworzona na podstawie Forda Mondeo 5 generacji. Samochód otrzymał nowy design i nowy silnik, który oferuje większą moc i lepszą oszczędność paliwa niż poprzednie silniki dostępne w tym samochodzie. Ford S-Max II jest również standardowo wyposażony w siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Dzięki sportowej stylistyce, dużej przestrzeni wewnętrznej i wielu funkcjom, Ford S-Max jest atrakcyjnym wyborem dla wielu kierowców. Różnorodność  silników, m.in 1,5-litrowy silnik benzynowy EcoBoost i 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue, użytkownicy znajdą ten, który najlepiej spełni ich potrzeby.

Ford S-Max II ma stylowe i komfortowe wnętrze. Jest standardowo wyposażony w sześciogłośnikowy system stereo, system Ford SYNC z AppLink, tempomat i klimatyzację. Ponadto oferuje kierowcom szereg opcji wyposażenia i akcesoriów, np. szyberdach, czujniki parkowania z tyłu, skórzane fotele, podgrzewane fotele, kamera cofania.

Ford S-Max wymiary

WymiaryFord S-Max
Długość całkowita (mm)4772
Szerokość całkowita (mm)1884 bez lusterek, 2154 z lusterkami
Wysokość całkowita (mm)1660 bez relingów
Rozstaw osi (mm)2850
Rozstaw kół przednich (mm)1578-1588
Rozstaw kół tylnych (mm)1595-1605

Ford S-Max II dostępne silniki

Ford S-Max II jest dostępny z wieloma różnymi silnikami, w tym z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost i 2,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue. Silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,5 litra oferuje doskonałą oszczędność paliwa i dużą moc, co czyni go świetnym wyborem dla kierowców szukających ekonomicznego samochodu. Silnik wysokoprężny EcoBlue o pojemności 2,0 litra oferuje jeszcze większą moc i lepsze zużycie. Jest to doskonały wybór dla kierowców poszukujących samochodu, który jest zarówno mocny, jak i ekonomiczny.

Ford S-Max jest również dostępny w wersji hybrydowej. Wersja hybrydowa Forda S-Max jest wyposażona w 2,0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost oraz silnik elektryczny. Taka kombinacja oferuje doskonałą oszczędność paliwa i dużą moc. Ford S-Max hybrid samochód, który oferuje zarówno osiągi, jak i oszczędność paliwa.

Ford S-Max II po liftingu

W październiku 2019 roku zaprezentowano Forda S-Max II po faceliftingu.  Samochód wzbogacono o odważniejszy przedni grill i zmieniony tylny zderzak. Reflektory i światła tylne również zostały zmienione. Pomimo sportowego wyglądu, Ford S-Max II jest nadal wygodnym samochodem dla rodzin. Ma dużo miejsca dla pasażerów i bagażu oraz jest wyposażony w szereg funkcji takich jak: system infotainment Ford SYNC 3, który umożliwia sterowanie systemami audio i nawigacji samochodu za pomocą poleceń głosowych.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.