Idealny samochód dla rodziny – czym powinien się charakteryzować?

Samochód dla rodziny to przede wszystkim inwestycja. Pojazd musi gwarantować nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo rodziców i dzieci. Czym powinien się wyróżniać rodzinny samochód? Z jakich opcji finansowania zakupu samochodu można obecnie skorzystać? Podpowiadamy!

Idealne auto dla rodziny 

Rodzinny samochód powinien być przestronny. Z tego względu warto zdecydować się na nieco większe modele, takie jak SUV, crossover czy kombi. Podróżowanie z dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego niezbędny staje się samochodów z dużym bagażnikiem, który pomieści walizki, zabawki oraz sprzęt sportowy. Istotny jest również system bezpieczeństwa pojazdu, a więc poduszki i kurtyny bezpieczeństwa. Warto rozważyć zakup samochodu ze strefą kontrolowanego zgniotu oraz anatomicznymi zagłówkami. W przypadku mniejszych dzieci sprawdzi się również system mocowania fotelików dziecięcych Isofix. Nowocześniejsze modele samochodów są wyposażone w inteligentne systemy rozpoznawania zagrożenia na drodze.

Combi, Crossover czy SUV – co wybrać? 

Model combi to idealny samochód dla rodziny 2+3. Dodatkowa przestrzeń w samochodzie wypełniona jest poręcznymi schowkami, natomiast kierowca ma nieco więcej miejsca na głowę podczas jazdy, co wpływa na komfort prowadzenia pojazdu. 

Crossover zapewnia kierowcy wyższą pozycję za kierownicą. Co więcej, są zazwyczaj wyposażone w napęd na cztery koła. To często wybierane auto dla rodziny 2+2. Jest duże, jednak mniejsze od standardowego SUV-a. 

SUV jest nieco masywniejszy od crossovera. Jego bagażnik jest trochę większy, również w środku jest więcej miejsca. Przeważnie wyposażony jest w bardziej terenowe zawieszenie.

Auto rodzinne w atrakcyjnym finansowaniu

Zakup bezpiecznego i odpowiednio wyposażonego samochodu wiąże się z całkiem sporym wydatkiem. Jednak na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Rodziny mogą skorzystać z różnych opcji finansowania zakupu samochodu. Jedną z najpopularniejszych form jest leasing. Jego największą zaletą jest fakt, że w przeciwieństwie do kredytu nie obniża zdolności kredytowej. Popularną formą jest także wynajem długoterminowy, który stanowi doskonałą alternatywę, gdy nie chcesz posiadać samochodu na własność. Dzięki nowoczesnym formom finansowania rodziny mogą korzystać z komfortowego i bezpiecznego samochodu, którego wielkość i model zależy od liczby dzieci oraz aktywności rodziny. Jednocześnie nie nadwyrężając domowego budżetu.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.