Jak optymalnie wykorzystać jazdę próbną nowym samochodem?

Każdy, kto planuje zakup własnego samochodu, dobrze wie jak istotnym elementem w procesie podejmowania decyzji o zakupie, jest jazda próbna. Jest ona bardzo ważna nie tylko podczas zakupu używanego auta, ale także podczas wyboru pojazdu nowego. Właśnie dlatego, w dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat tego, jak dobrze wykorzystać jazdę próbną, by jak najwięcej dowiedzieć się na temat testowanego pojazdu. Zapraszamy Państwa do dalszej lektury.

Jak wygląda jazda próbna w salonie samochodowym?

Jazdy próbne organizowane przez salon samochodowy lub dealera danej marki najczęściej mają bardzo podobną formę. Jest to około półgodzinna przejażdżka, którą odbywamy w towarzystwie pracownika danego punktu. W przypadku niektórych salonów lub podczas pojedynczych akcji zdarza się, że możemy dostać pojazd do samodzielnego testowania na nieco dłuższy okres.

Jak wyglada jazda probna w salonie samochodowym

Niezależnie od formy jazdy próbnej, w tym czasie możemy przetestować wszystkie systemy zainstalowane na pokładzie wybranego samochodu. Jesteśmy w stanie doświadczyć sposobu prowadzenia pojazdu, a także zapoznać się z jego cechami szczególnymi i dopytać pracownika o interesujące nas szczegóły.

Na co zwracać uwagę podczas jazdy próbnej?

Podczas jazdy próbnej postarajmy się wczuć w rolę właściciela danego samochodu. Prowadząc dany pojazd, postarajmy się poczuć możliwie jak najbardziej komfortowo i dopasujmy do swoich potrzeb działanie wszystkich systemów, a także ustawienie fotela czy kierownicy. Dzięki temu bardzo łatwo określimy, czy dany pojazd jest dla nas wygodny oraz czy korzystanie z niego da nam przyjemność, czy raczej będzie przykrym, codziennym obowiązkiem.

Jazda próbna to świetny moment na sprawdzenie działania różnych systemów. Zaczynając od najbardziej pospolitych czyli klimatyzacji, świateł, systemów komfortu oraz bezpieczeństwa, po różnych nowoczesnych asystentów. Dobrze wykorzystany czas z wybranym pojazdem pozwoli nam również na ustalenie, które systemy warto mieć na pokładzie, a które będą dla nas zbędnym dodatkiem.

Dzięki przetestowaniu pojazdu przed zakupem upewnimy się, czy oferuje on wystarczającą dla naszych potrzeb dynamikę oraz czy styl prowadzenia odpowiada naszym preferencjom. Są to bardzo istotne parametry, które warto dokładnie sprawdzić przed zakupem, ponieważ będą one wpływać na nasze samopoczucie za kierownicą.

Jakie kryteria trzeba spełnić żeby dostać auto do testów?

Do skorzystania z możliwości wykonania jazdy próbnej potrzebne nam będzie aktualne i aktywne prawo jazdy. Jest to w zasadzie jedyne kryterium, które należy spełnić by móc cieszyć się z możliwości skorzystania z jazdy testowej. Oczywiście przed wykonaniem jazdy potrzebne będzie również specjalne oświadczenie oraz akceptacja regulaminu, jednak są to wyłącznie procedury dodatkowe.

Jeśli interesuje Państwa jazda próbna Citroenem, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą salonu samochodowego Citroen Zdunek w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty i wybrania idealnego modelu dla siebie.

Materiał partnera: https://citroen-zdunek.pl

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.