Na czym polega leasing i dlaczego jest tak atrakcyjną formą finansowania?

Sieci dealerskie oraz salony samochodowe prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie form finansowania zakupu nowych i używanych samochodów. Coraz częściej mamy do czynienia z nowymi pojęciami, które dotyczą tego zagadnienia. Potencjalni klienci są zasypywani różnymi ofertami i coraz trudniej jest znaleźć takie, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Jak więc odpowiednio wybrać formę finansowania dla siebie? Na co warto zwrócić uwagę i czym jest ten popularny leasing? O tym wszystkim dowiecie się Państwo z naszego dzisiejszego artykułu.

Co to jest leasing?

Potocznie nazywana leasingiem jest umowa leasingowa, na bazie której deklarujemy chęć spłacania wartości konkretnego samochodu bez potrzeby jego kupowania, lecz w zamian zobowiązujemy się do spłacania comiesięcznych rat przed odgórnie ustalony okres. W skrócie, za ustaloną miesięczną ratę, możemy korzystać z pojazdu lub sprzętu, który nie jest naszą własnością.

Kiedy warto wziąć samochód w leasing?

Leasing jest najbardziej opłacalną formą finansowania dla właścicieli firm. Wzięcie samochodu w leasing pozwala na korzystanie z pojazdu, w zamian za opłacanie ustalonych rat. Dzięki temu nie musimy dysponować tak dużą gotówką, a dodatkowo raty możemy wrzucać w koszty. Jest to więc idealna forma dla wszystkich tych, którzy chcą maksymalizować koszty prowadzenia swojej działalności, potrzebują nowego samochodu, a jednocześnie nie chcą wydawać ze swojej kieszeni dużych kwot.

Kredyt samochodowy vs leasing – który jest lepszy?

Na początku warto zaznaczyć, że są to dwie zupełnie odrębne formy finansowania. W przypadku kredytu pożyczamy daną kwotę, która pozwoli pokryć zakup samochodu. Leasing to forma najmu wykupionego przez bank samochodu, który następnie „pożyczamy” i możemy użytkować. Przyjęło się, że kredyty są tańsze, czyli minimalizują nasze wydatki. W przypadku leasingu dużo łatwiejsza jest jednak sama procedura, a także łatwiej jest spełnić warunki, które pozwolą nam na jego uzyskanie.

Jeśli zastanawiamy się, która forma finansowania będzie dla nas lepsza, warto rozważyć to na danym przykładzie. W tym celu warto udać się do doradcy finansowego, a także zapoznać się z ofertami leasingowymi oraz kredytowymi. W ten sposób będziemy w stanie wybrać najlepszą i najbardziej optymalną dla nas opcję.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc wziąć samochód w leasing?

Żeby otrzymać leasing, trzeba spełnić określone wymagania. Są one analogiczne do tych, które należy wypełnić ubiegając się o kredyt lub pożyczkę. W przypadku leasingu możemy spotkać się z następującymi wymaganiami:

  • Prowadzenie działalności gospodarczej od przynajmniej 3 miesięcy;
  • Czysta przeszłość płatnicza, brak długów i zaległości;
  • Odpowiednia zdolność kredytowa.

Są to trzy podstawowe warunki, które należy spełnić, ubiegając się umowę leasingową. Jeśli interesuje Państwa leasing BMW, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą BMW Zdunek. Już teraz skontaktujcie się ze specjalistami, którzy pomogą Wam w doborze odpowiedniej formy finansowania zakupu nowego samochodu.

Materiał partnera: https://gdansk.bmw-zdunek.pl

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.