Folia PPF, czyli wygląd auta na najwyższym poziomie

PPF – Paint Protection Film to wysokiej jakości folia zabezpieczająca lakier. Specjalna powłoka poliuretanowa, którą pozyskuje się z ropy naftowej, jest bardzo trwała. Skutecznie wypiera więc tradycyjnie stosowaną folię winylową. Jest idealnym rozwiązaniem służącym do ochrony karoserii zwłaszcza nowych samochodów.

Co daje aplikacja folii PPF?

Czy warto okleić samochód folią PPF? Przezroczysta folia PPF niezwykle skutecznie osłania nie tylko lakierowaną powłokę pojazdu. Sprawdzi się także do powierzchni szczególnie podatnych na różnego rodzaju zarysowania. Można więc nią pokryć takie elementy, jak lusterka, reflektory, klamki, zderzak, błotniki czy progi. Wytrzymuje uszkodzenia mechaniczne powstałe pod wpływem przeszkód znajdujących się na nawierzchni drogowej. Nie pęknie przy otarciu przez gałęzie oraz pod wpływem uderzających o karoserię kamieni i piasku. Nie jest jej też straszny kontakt z wystającym oczkiem pierścionka lub kluczami. Zniesie nawet szczotkę ryżową. Oczywiście, mocne uderzenie, jak w trakcie kolizji, spowoduje jej przerwanie. Zdecydowanie jednak wygrywa w codziennym użytkowaniu.

Ponadto, zastosowane w folii PPF filtry UV zabezpieczają lakier przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które stopniowo powodują jego blaknięcie oraz matowienie. Istotne jest również, że nie ulega odkształceniom pod wpływem środków chemicznych, na przykład na myjni samochodowej oraz zimą w kontakcie z solą drogową.

Jak wygląda zakładanie folii PPF?

Oklejanie auta folią PPF wymaga odpowiedniego przygotowania nadwozia. W pierwszej kolejności musi ono zostać dokładnie wyczyszczone, odpylone i odtłuszczone, a następnie wysuszone. Pozostawienie zabrudzeń, nawet niewielkich, może bowiem skutkować pojawieniem się brzydkich bruzd. Doświadczony fachowiec założy także ubranie w kolorze lakieru. Dzięki temu ewentualne pyłki z odzieży, które mogą się dostać pod folię PPF w trakcie je zakładania, nie będą widoczne.

Folia PPF jest termoplastyczna. Posiada dużą przyczepność i ma szybki czas schnięcia. Możliwe jest także jej usunięcie bez szkody dla lakieru.

Profesjonalny montaż zapewnia:

fabryka połysku

Zalety z oklejenia auta folią PPF

Szczególnie cenna właściwość folii PPF to jej zdolność do samoregeneracji. Powoduje to, że rysy oraz inne uszkodzenia ulegają samoistnemu wygładzeniu pod wpływem ciepła. Lakier wygląda więc zawsze jak świeżo nałożony.

Pozostałe zalety z zastosowania folii PPF to:

• skuteczne zabezpieczenie karoserii samochodu
• wytrzymałość na trudne warunki pogodowe
• oszczędność dzięki samoregeneracji
• właściwości hydrofobowe ułatwiające utrzymanie czystości
• folia tego typu nie pęka, jest odporna na zarysowania i plamy
• jest sprężysta i elastyczna
• nie żółknie wraz z upływem czasu
• nie zmienia koloru lakieru, wydłużając jego żywotność
• zapewnia długie użytkowanie, jej trwałość szacowana jest na około 10 lat

Folia PPF zapewnia doskonały efekt wizualny. Może być z połyskiem lub matowa. Dobrze również zabezpiecza lakiery ekologiczne, które są słabsze. Warto ochraniać nią zwłaszcza samochody nowe oraz cenne zabytkowe egzemplarze.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.