Jaką przyczepę wybrać?

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór platform mobilnych do przewozu różnych towarów, maszyn budowlanych, motocykli czy quadów. Oferta dotyczy przyczep samochodowych, towarowych, specjalnych oraz lawet. Kierowcy prawa jazdy kat. B wybierają zazwyczaj modele lekkie o DMC 750 kg. Do prowadzenia takich przyczep nie potrzebne są specjalne uprawnienia. Modele lekkie idealnie nadają się do przewożenia ładunków o mniejszych gabarytach, na przykład materiałów budowlanych lub większych zakupów.

Przyczepy towarowe i samochodowe

Decyzja o wyborze konkretnego modelu powinna być dobrze przemyślana. W ciężkich warunkach sprawdzi się zwłaszcza przyczepa towarowa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo. W ofercie rynkowej dostępne są modele z DMC 1500-3500 i ładowności do około 2750 kg. Na zakup przyczepy towarowej najczęściej decydują się właściciele firm oraz gospodarstw rolnych. Można nimi przewozić maszyny budowlane, małe ciągniki ogrodnicze czy motocykle. Optymalnym wyborem są modele z 2 osiami AL-KO.

Przyczepy samochodowe doskonale sprawdzą się podczas remontu czy przeprowadzki. Modele lekkie o DMC 750 kg występują w wersji jedno- lub dwuosiowej, z osiami niehamowanymi oraz hamowanymi. Niektóre dostępne przyczepy samochodowe zostały wyposażone w burty otwierane z przodu i z tyłu. Za dodatkową opłatą można dokupić plandekę ze stelażem, koło zapasowe oraz podporowe. Większą stabilność podczas jazdy zapewniają przyczepy dwuosiowe. Z tego względu można nimi przewozić nawet ciężkie ładunki.

Przyczepy lekkie z DMC 750 kg i ciężarowe z DMC 1500-2500 kg  

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim należy przyjrzeć się bliżej wymiarom przestrzeni ładunkowej. Do wyboru mamy, m.in.: 2,05 x 1,25 m i 2,5 x 1,25 m, 3,05 x 1,60 m. Nie bez znaczenia jest także wyposażenie w hamulec najazdowy oraz burty stalowe lub aluminiowe. Najlepiej zainwestować w modele z uchwytami ładunkowymi i powłokami ze sklejki antypoślizgowej.

Stabilne i solidnie wykonane przyczepy samochodowe, specjalne oraz towarowe produkcji Besttrailers.

Na specjalne wyróżnienie zasługują modele, takie jak: TIPER-Kiper, POD AGREGAT.

W ofercie producenta lawet znajdują się także blachy LOHR z otworami owalnymi i okrągłymi (aluminiowe ocynkowane stalowe i stalowe), które idealnie nadają się do zabudów autolawet

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.