Dlaczego wybór opon do roli jest tak ważny?

Praca na roli to ciężki kawałek chleba. Nie ma się co oszukiwać, aby zarabiać, a przy tym móc zapewnić odbiorcom najwyższą jakość towaru trzeba maksymalnie zoptymalizować cały proces produkcji. Choć rzecz jasna wcale nie jest to łatwe. Poza używaniem nowoczesnego sprzętu trzeba inwestować także w dobrej jakości nasiona, ale i środki ochrony roślin, co wcale tanie nie jest. Do tego musicie też wiedzieć, że duże znaczenie mają opony. Wbrew pozorom ich wybór ma kolosalne znaczenie. Jakie modele więc wybrać?

Opony do roli – o czym pamiętać przy wyborze?

Opony do ciągników czy innych maszyn rolniczych muszą być profesjonalne. Dzięki temu można uzyskać komfort podczas wykonywanych prac, ale też bezpieczeństwo. Te dwa czynniki są niewątpliwie ważne i w dużym stopniu wpływają na jakość pracy. Same opony wpływają także na efektywność. Dobre opony nie będą grzęzły, a także nie będą niszczyć upraw. Sprawdzą się na różnych nawierzchniach, a przy tym wytrzymają nie jeden sezon, lecz zdecydowanie więcej. Dobór właściwych opon sprawia, że produkcja żywności czy też zbiory będą przebiegać bez zakłóceń. Nie będzie też konieczności wykonywania napraw czy też wymiany ogumienia, co także znacząco przyspieszy cały proces.

Wybór opon ma znaczenie – czyli jak dobrać opony na rolę

Nie ma się co oszukiwać za jakość trzeba płacić. Kupując opony, trzeba pamiętać, że muszą być one trwałe mocne i niezawodne. Zatem swoje trzeba za nie zapłacić. Jednak z drugiej strony jest to inwestycja na lata. Nie można zapominać, że przy wyborze trzeba kierować się także nośnością oraz naciskiem na glebę. Te dwa czynniki mogą przyspieszyć pracę nawet w trudnych warunkach pogodowych czy drogowych. Do wyboru macie opony niskoprofilowe. Dedykowane są one do małych czy też średnich ciągników. Jeżeli wybierzecie modele od dobrego producenta, to macie pewność, że opony zapewnią dobrą przyczepność pojazdu do podłoża. Wykonywanie manewrów będzie łatwiejsze, a przy tym podczas ich wykonywania nie uszkodzicie uprawy. Możecie również zdecydować się na wysokoprofilowe opony, które sprawdzają się do dużych ciągników. Doskonale tłumią dźwięki, zapewniają też amortyzację, a do tego wszystkiego chronią zawieszenie ciągnika. Lepiej sprawdzają się na nierównych powierzchniach niż opony niskoprofilowe. Możecie też zdecydować się na opony radialne bądź diagonalne. Te drugie są szczególnie mocne, ale też drogie. Można jednak wybrać opony radialne, które równomiernie rozkładają siłę, jaką wywiera ciągnik. Poruszanie się na nich maszyny jest łatwe, a przy tym płynne. Co ciekawe takie opony doskonale pracują nawet w deszczu.

Jakie opony do roli wybrać?

Oczywiście przy wyborze musicie się kierować jakością i to fakt niezaprzeczalny. Trzeba też pamiętać, aby dobierać je do trybu pracy, rodzaju nawierzchni. Ponadto powinny posiadać certyfikaty potwierdzające ich jakość oraz bezpieczeństwo pracy w trudnych warunkach. I tutaj doskonale sprawdzą się opony rosyjskie do roli. Wyróżnia je niezawodność, a przy tym rzeczywiście można określić je mianem niezawodnych. Także ich cena jest relatywnie niska, biorąc pod uwagę fakt, że są to opony, które sprawdzą się w trudnych warunkach.

Opony rosyjskie – co je wyróżnia?

Na pewno pierwsze co zauważycie to fakt, że opony rosyjskie są naprawdę tanie. Pozornie może być to zaskoczenie, biorąc pod uwagę fakt, że często reklamowane są jako niezawodne. I rzeczywiście trzeba powiedzieć, że choć zaliczają się one do klasy medium, to są zdecydowanie lepszym wyborem niż opony chińskich czy innych azjatyckich producentów. Oczywiście nie ma się co oszukiwać, że są to opony tak niezawodne jak te europejskie, jednak to ogumienie jest najlepszym kompromisem między ceną a jakością. Można zdecydować się na marki takie jak Kama czy Nortec. Do wyboru są opony diagonalne czy też radialne i rzeczywiście wszystkie modele są ergonomiczne. Szczególnie polecamy te całoroczne. Oczywiście przy zakupie zwróćcie uwagę na rozmiar, indeks nośności, a także prędkość jaką mogą osiągać. Jeżeli więc chcecie zoptymalizować proces produkcji, a przy tym mieć pewność, że używacie dobrych opon, to rzeczywiście modele rosyjskie są dobrym wyborem.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.