Jaki skuter elektryczny dla dorosłych?

Skutery to nie tylko szybki środek transportu dla kurierów i dostawców. Zalety elektrycznych jednośladów dostrzeże każdy, kto mieszka w zatłoczonym mieście i codziennie boryka się z korkami ulicznymi. Przy wyborze elektryka warto wziąć pod uwagę zarówno parametry silnika, jak i sprawdzić dodatkowe wyposażenie, które może wpływać na komfort jazdy. Zobacz, jak wybrać skuter elektryczny dla dorosłych i czym się kierować!

Wybór skutera elektrycznego dla dorosłych – parametry silnika 

Jazda skuterem elektrycznym jest niezwykle satysfakcjonująca. Zarówno te produkcji zagranicznej, jak i polskie skutery elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na ergonomię i szybkość podróży. Przyjazne środowisku silniki elektryczne nie emitują zanieczyszczeń, a zwrotność skutera przyda się w godzinach szczytu, kiedy umożliwi ominięcie wielu zatorów ulicznych. Stojąc jednak przed wyborem odpowiedniej maszyny, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Do najbardziej istotnych kryteriów należą:

  • maksymalny zasięg skutera – niektórzy szukają pojazdu do codziennego, sprawnego poruszania się po mieście, inni planują dłuższe wypady poza miasto. Maksymalny zasięg to parametr zależny od rodzaju baterii i poboru mocy, który ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla osób żyjących w mieszkaniach, bez możliwości podładowania jednośladu w hali garażowej. Zazwyczaj zasięg powyżej 100 km na jednym naładowaniu, przy założeniu, że maksymalne obciążenie skutera wynosi ok. 70 kg, uznawany jest już za bardzo wysoki i w pełni wystarczający dla potrzeb każdego. 
  • prędkość maksymalna – skutery elektryczne iamelectric zbudowane są z wydajnych jednostek elektrycznych. Prędkość do 45 km/h całkowicie wystarcza do płynnego poruszania się po mieście i nie wymaga prawa jazdy kat. B. Osoby urodzone przed 1993 r. mogą wsiąść za kierownicę, wyposażając się jedynie w dowód osobisty! 
  • moc silnika – parametr podawany w kW, który realnie wpływa nie tylko na prędkość maksymalną, ale przede wszystkim charakterystykę przyspieszenia. Jednostki o wyższej mocy charakteryzują się dynamicznym przyspieszeniem i satysfakcjonującą kulturą pracy.  

Powyższe parametry szczególnie ważne będą dla osób, które szukają wydajnej jednostki na długie lata. Elektryczne motorowery i skutery służące jedynie do rekreacji nie muszą mieć wyśrubowanych parametrów.

Konstrukcja i kryteria ergonomiczne przy wyborze elektryka

Kolejną grupę czynników, które warto przeanalizować przy wyborze jednośladu, stanowią parametry konstrukcyjne i ergonomiczne. Dobry skuter elektryczny dla dorosłych nade wszystko powinien być wygodny. Dobrze zwrócić uwagę na wymiary danego skutera i dopasować je do własnej sylwetki. Dodatkowo warto sprawdzić, czy skuter posiada:

  • wygodne siedzisko – często pomijany aspekt, który w największym stopniu odpowiada za komfort jazdy, 
  • intuicyjny układ sterowania – rodzaj kierownicy, wyświetlacz cyfrowy i rozstawienie przycisków wpływają na wygodę i bezpieczeństwo, 
  • tempomat – docenimy go zawsze wtedy, gdy będziemy musieli pokonać dłuższą trasę, 
  • łączność bluetooth – jadąc skuterem, najlepszym sposobem na sparowanie różnych urządzeń jest wykorzystanie łączności bluetooth. 

Skuter elektryczny dla dorosłych powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią bezpieczeństwo podróży. Aby pojazd można było łatwo transportować, dobrze sprawdzić jego wagę całkowitą. Wydajniejsze jednostki, o wyższym zasięgu maksymalnym, będą wyposażone w dwie baterie litowo-jonowe, co zwiększa wagę całkowitą, ale umożliwia bezstresowe pokonywanie dłuższych tras.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.