Polecane książki, kanały, programy o motoryzacji

Chcecie zgłębić tajniki motoryzacji, ale nie wiecie, od czego zacząć? Dobrze trafiliście, bo w dzisiejszym artykule przedstawimy Wam zestawienie polecanych książek, kanałów YouTube i programów telewizyjnych, które pozwolą zgłębić fascynujący świat motoryzacji.

Program motoryzacyjny Zakup kontrolowany

Zakup kontrolowany to polski program telewizyjny, emitowany na kanale TVN Turbo i platformie player.pl. W programie uczestnicy podejmują decyzję o nabyciu nowego samochodu, ale wybranie tego najlepszego nie zawsze jest proste. Dlatego otrzymują wsparcie, które ułatwi im podjęcie właściwej decyzji. Zakup kontrolowany jest skierowany głównie do osób, które planują nabyć nowy pojazd. 

Zakup kontrolowany i inne programy o samochodach na player.pl, takie jak Wojny samochodowe czy 101 napraw, cieszą się dużą popularnością wśród fanów motoryzacji, ze względu na zawarte w nich praktyczne porady. Czy warto kupić samochód z salonu? A może lepiej szukać ofert w sieci? Jak sensownie wykorzystać swoje środki finansowe? Osoby szukające nowego samochodu znajdą odpowiedzi na te pytania, wplecione w rozrywkową formułę. 

Program motoryzacyjny Top Gear

Programu Top Gear żadnemu amatorowi motoryzacji nie trzeba przedstawiać. Kultowy program telewizyjny, który od lat cieszy się ogromną popularnością i cechuje się przede wszystkim dużą dawką humoru, ale także ciekawymi testami samochodów, wyjątkowymi wyzwaniami motoryzacyjnymi z udziałem gości specjalnych. To idealna pozycja dla osób, które lubią połączenie motoryzacji z rozrywką.

Program motoryzacyjny Fifth Gear

Fifth Gear to kolejny popularny program telewizyjny poświęcony motoryzacji. W zamyśle program miał być następcą Top Gear, twórcy chcieli nawet użyć tej nazwy, jednak BBC nie wyraziło na to zgody. Program skupia się przede wszystkim na testach samochodów, porównaniach i recenzjach różnych modeli. Program dostarcza wielu praktycznych informacji dla fanów motoryzacji i osób zainteresowanych zakupem nowego samochodu.

Kanał i strona Autocentrum

Autocentrum to kanał na YouTubie i strona internetowa, które warto obserwować. Zrzeszają jedną z największych grup fanów motoryzacji w polskim internecie. Znajdziecie tu rzetelne testy samochodów oraz wiele ciekawostek ze świata motoryzacji. Kanał pokazuje również ekskluzywne relacje z targów samochodowych oraz pokazów motoryzacyjnych.

Książka Legendy naszej motoryzacji

Legendy naszej motoryzacji autorstwa Aleksandra Sowy to książka pełna humorystycznych i sarkastycznych anegdot dotyczących zagadnień technicznych i historycznych. Legendy naszej motoryzacji również odkrywa ciekawe informacje, mało znane fakty z przeszłości rodzimej motoryzacji i opowieści o niezwykłych postaciach, które poświęciły się polskiej technologii, sportom motorowym i światu aut. 

Różnorodność zagadnień tej pozycji nie ogranicza się tylko do samochodów czy motocykli, ale obejmuje wszystko, co w polskiej motoryzacji było i jest niezwykłe, jak na przykład rzadko opisywane prototypy i tajemnice ich konstrukcji, ogromne silniki okrętowe, specjalistyczne pojazdy, inżynierię drogową, a nawet… kolejnictwo.

Teraz gdy już znacie polecane programy telewizyjne, książki i kanały na YouTube o motoryzacji, nie pozostaje nic innego, jak zanurzyć się w ten fascynujący świat. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z motoryzacją, czy jesteście pasjonatami z krwi i kości, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.