Kia Sportage opinie 2021 – oceny kierowców

Na temat Kia Sportage 2021 opinie są różne, najczęściej jednak bardzo pozytywne. Jeśli masz w planach zakup nowej Kia Sportage 2021? Chcesz zasięgnąć informacji jakie zdanie na temat Kia Sportage mają kierowcy? Chcesz, by Twój nowy samochód charakteryzował się doskonałym designem oraz wysokiej jakości zabezpieczeniami? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że świetnie trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ten wyczerpujący artykuł, dzięki któremu poznasz opinie na temat Kia Sportage. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury, by poznać wszystkie tajniki tego modelu.

Kia Sportage 2021 opinie – linia nadwozia

Kia Sportage to typowy przedstawiciel SUV’ów klasy średniej. Jego premiera odbyła się w lipcu 1993 roku. Co, ciekawe auto to szybko okazało się prawdziwym hitem, ponieważ cieszyło się ono bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród osób szukających wytrzymałego samochodu, który jest przystosowany do jazdy w terenie.

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, warto podkreślić, że pierwsza generacja Kii Sportage była pierwszym w historii całej marki SUV’em. To właśnie Sportage zapoczątkowało erę nieco większych, niekiedy rodzinnych aut w typie SUV’ów od Kii takich jak na przykład Sorento, Nitro lub też doskonale wszystkim znane Soul.

Pierwsza generacja Sportage w dużej mierze bazowała na elementach Mazdy. Jednym z najbardziej zauważalnych elementów zaczerpniętych od japońskiego producenta aut, była oczywiście płyta podłogowa (początkowo model ten był wykorzystywany do budowy Mazdy Bongo, a następnie został odkupiony przez Kię do produkcji modelu Sportage).

Kia Sportage opinie na temat nadwozia ma przeważnie bardzo dobre, jednak zdarzają się również kierowcy, którzy znajdują pewnego rodzaju błędy techniczne auta. Jeśli chodzi o pozytywne aspekty posiadania Kii Sportage, należy podkreślić to, że projektanci Kii tworząc ten model, postanowili oprzeć całe auto o ramę. Jest to duże udogodnienie dla wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalność samochodu podczas jazdy w terenie. Choć trudne warunki terenowe dla wielu aut mogą okazać się nie do pokonania, śmiało można stwierdzić, że pofałdowania powierzchni oraz inne przeszkody, jutro mogą na Ciebie czekać podczas trasy, są wręcz środowiskiem naturalnym dla Sportage.

Mówiąc o nadwozia pierwszej generacji należy wspomnieć o tym, że jego linia charakteryzowała się stosunkowo prostymi, aczkolwiek harmonijnie poprowadzonymi liniami, które na myśl przynosiły typowo terenowe auta do zadań specjalnych (terenowego wydźwięku bez wątpienia nadawało również koło zapasowe umieszczone na drzwiach od bagażnika). Był to celowy zabieg producenta, który miał na celu podkreślenie tego, że samochód świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach. Jeśli chodzi o wymiary Sportage pierwszej generacji to w zależności od opcji nadwozia, wynosiły one: 376 cm długości, 165 cm wysokości oraz 173 cm szerokości lub 434 cm długości, 165 cm wysokości oraz 173 cm szerokości.

W roku 1998 Sportage przeszła lifting nadwozia. To, co się zmieniło to przede wszystkim kształt oraz wielkość poprzeczki atrapy chłodnicy, wygląd zderzaków, inny układ soczewek oraz inny kolor kloszy lamp. Lifting jak widać był bardzo obszerny, jednak fani Sportage mają podzielone opinie na jego temat. Niektórzy bowiem twierdzą, że ta przemiana była niepotrzebna, a nawet nic niewnosząca.

Tak jak wspomnieliśmy, Sportage okazało się prawdziwym hitem. Nikogo zatem nie dziwi fakt, że Sportage doczekało się wielu generacji. Obecnie Kia produkuje V generację tego modelu.

Kia Sportage 2021 opinie o wnętrzu

To, czym Kia chwyciła za serca kierowców, to bez wątpienia bogate wyposażenie wewnętrzne auta, które było dostępne w tak zwanym standardzie. W wyżej wspomnianym wyposażeniu można było znaleźć między innymi klimatyzację, lusterka regulowane elektrycznie, szyby elektryczne oraz system ABS. Na plus niewątpliwie były również materiały, których użyto do wykończenia elementów takich jak tapicerka, czy fotele.

Kia Sportage 2021 opinie jak do tej pory posiada wyjątkowo pochlebne. Nowe Sportage posiada spójną oraz niezwykle płynną estetykę, która wyróżnia się wysublimowaną, aczkolwiek nienachalną elegancją. Wnętrze V generacji Sportage cechuje się doskonale ulokowanymi siedzeniami, dzięki czemu cała przestrzeń jest bardzo przestronna, a wszystkie elementy zdają się idealnie do siebie pasować. Tak, jak wspomnieliśmy Kia Sportage opinie 2021 zbiera raczej dobre, jednak coraz więcej posiadaczy nowej generacji tego auta, donosi, że jego plastikowe elementy nie są dobrze spasowane, przez co, przy szybkiej oraz dynamicznej jeździe, plastiki mogą popiskiwać.

Kia Sportage opinie na temat wykończenia

Wykończenie Kii Sportage niemal każdej generacji było bardzo bogate jak na auto z klasy średniej. Zaczynając od klimatyzacji oraz elektrycznych lusterek i szyb w modelu z 1993, poprzez sześć poduszek powietrznych, systemy ABS i ESP w generacji drugiej. Kia Sportage V generacji znacznie odbiega wyglądem od swojej pierwotnej wersji – podobnie jak w przypadku liftingu, zdania na jej temat są podzielone. Wiele osób twierdzi, że nowe Sportage zabija ducha pierwowzoru, którego w zasadzie już nie przypomina. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że zarówno poczucie estetyki, jak i ogólne wymogi względem motoryzacji, niemal co rok ulegają pewnym zmianom. Kwestia tego, czy nowa Sportage jest dobrym posunięciem pod względem wyglądu, jest zatem dyskusyjna, a opinia na ten temat niewątpliwie jest uwarunkowana indywidualnym poczuciem estetyki oraz własnymi upodobaniami.

Opinie o spalaniu w nowej Kia Sportage 2021

Kia Sportage to typowy SUV, który obecnie jednak coraz częściej jest traktowany jako uniwersalne auto, które doskonale sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas dłuższych tras. Spalanie Sportage jest uwarunkowane od wersji, roku produkcji, rodzaju silnika, ilości KM pod maską, a także wielu innych czynników. Chcąc poznać spalanie konkretnego samochodu, warto zrobić research na jego temat, z uwzględnieniem wszystkich wyżej wymienionych elementów. Uogólniając wszystkie modele Sportage, śmiało można jednak stwierdzić, że auto to jest bardzo ekonomiczne, ponieważ jego spalanie oscyluje w granicach od 4.7 do 11.1 l w cyklu mieszanym.

Co o zawodności Kia Sportage mówią kierowcy?

Dobrą informacją dla wszystkich osób planujących zakup nowej Kii prosto z salonu jest to, że marka KIA oferuje aż 7 lat gwarancji, w których trakcie auto może być zwrócone bądź też naprawione na koszt firmy. Jest to niezwykle przydatny oraz miły ukłon w stronę konsumenta. Jeśli chodzi o awaryjność, to opinię jednogłośnie twierdzą, że najwięcej problemów przysparza system multimedialny. Polecenia wydawane do systemu, trafiają do niego z wyraźnym opóźnieniem, lub nie trafiają wcale. Cały design menu również jest wyjątkowo przestrzały. Kłopotem może okazać się również bardzo słabe wyciszenie, które jest szczególnie dostrzegalne podczas szybkiej jazdy.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.