Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych? Poznaj sprawdzone sposoby!

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów powinno być priorytetem dla osób, które są odpowiedzialne za projektowanie oświetlenia publicznego. Rozwiązaniem, które zmniejszy ryzyko wypadków wieczorami i odpowiednio oświetli każdą przestrzeń, są fotowoltaiczne lampy uliczne.

Co warto wiedzieć o przepisach ruchu drogowego i statystykach wypadków?

Przepisy regulujące bezpieczeństwo pieszych dotyczą głównie zasady, aby piesi poruszali się w wyznaczonych do tego miejscach, takich jak przejście dla pieszych.

Statystyki dot. bezpieczeństwa pieszych są jednoznaczne. W miejscach przeznaczonych do ruchu pieszych odnotowano ponad 6000 wypadków. Według tych statystyk aż 70% z nich było z udziałem pieszych, z czego 40% osób biorących udział w wypadkach nie przeżyło. Natomiast ponad 70% pieszych odniosło obrażenia i jest to skutek słabo oświetlonych przejść dla pieszych.

Te dane dają do myślenia, dlatego bezpieczeństwo pieszych dla każdego z nas powinno być priorytetem. Szczególnie dla instalatorów fotowoltaicznych i osób zarządzających oświetleniem w przestrzeni publicznej, ponieważ to oni powinni być odpowiedzialni za to, by tego typu miejsca zapewniały jak najlepszą widoczność zarówno pieszym, rowerzystom, jak i kierowcom. W praktyce bardzo często piesi nie noszą elementów odblaskowych, co również zwiększa ryzyko wypadków.

Fotowoltaiczne lampy uliczne – sposób na większe bezpieczeństwo pieszych

Rozwiązaniem są starannie zaprojektowane fotowoltaiczne lampy uliczne, które bardzo dobrze oświetlą każdą przestrzeń publiczną i jednocześnie zmniejszą ryzyko występowania wypadków. To rozwiązanie przeznaczone dla osób zarządzających jednostkami samorządowymi takimi, jak: gminy, miasta i wsie, ale również odpowiednie dla firm budowlanych, wykonawczych, instalatorskich.

Lampy fotowoltaiczne są również montowane na:

  • terenach osób prywatnych,
  • terenach należących do rolników,
  • prywatnych posesjach sadowników.

W takich kwestiach warto wybrać lampy, które charakteryzują się efektywnością energetyczną i czerpią energię z naturalnych źródeł energii.

Wydajne lampy fotowoltaiczne – co warto wiedzieć?

W ofercie SunCurrent są dostępne różnego rodzaju lampy fotowoltaiczne, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych, pozwalają znacznie lepiej oświetlać publiczną przestrzeń i jednocześnie zmniejszają ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Warto je wybrać wtedy, gdy jako instalator lub wykonawca budowlany szukasz sprawdzonego oświetlenia, aby oświetlić daną przestrzeń.

Jeśli więc projektujesz budynki i jesteś odpowiedzialny za budowę dróg, a także zagospodarowanie danego terenu publicznego bądź prywatnego i chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa, to zdecydowanie warto do tego celu wybrać lampy fotowoltaiczne od SunCurrent: https://suncurrent.pl/lampy-solarne/.

Gdzie lampy fotowoltaiczne znajdują zastosowanie?

Wspomniane lampy znajdują zastosowanie m.in w parkach, na prywatnych posesjach, działkach, terenach publicznych np. boiskach szkolnych, parkach, parkingach, ścieżkach rowerowych. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie z pewnych powodów trudno zainstalować linię energetyczną. Sprawdzą się również przy skrzyżowaniach dróg, przy alejkach, przystankach autobusowych i zatoczkach.

Jakie są główne korzyści stosowania lamp fotowoltaicznych w przestrzeni publicznej?

Rozważasz inwestycję w lampy fotowoltaiczne i zastanawiasz się nad tym, jakie są korzyści takiej decyzji? Przede wszystkim jest to oświetlenie przyjazne dla środowiska i charakteryzujące się wysoką wydajnością energetyczną. To przekłada się na niższe koszty utrzymania takich lamp w przestrzeni publicznej.

Lampy parkowe fotowoltaiczne mają oprawy LED, które są dostępne w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu każda z latarni może oświetlać przestrzeń z różną mocą i pozwala to dostosować moc do wybranego miejsca. Lampy fotowoltaiczne różnią się od siebie mocą akumulatorów, ale także zupełnie odmiennym sposobem sterowania. Każda z nich jest dostępna w dwóch wersjach – z usługą montażu lub przeznaczona do samodzielnego montażu z pomocnym instruktażem instalatorskim.

Lampy fotowoltaiczne służą środowisku i przyszłości

Inwestycja w lampy fotowoltaiczne, które mają na celu zmniejszyć ryzyko wypadków w słabo oświetlonych miejscach to dziś absolutna konieczność. Ze względu na wiele korzyści, jak np. przyjazność środowisku ekologicznemu jest to obecnie świetne rozwiązanie, coraz chętniej stosowane w przestrzeni miejskiej. 

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.