Przeprawy promowe typu cargo i ich rola w transporcie

Wybór środka transportu towarów ma wpływ na czas realizacji zlecenia. Zwłaszcza do krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii podróż promem cargo jest najlepszą opcją. Dlaczego przeprawy promowe są tak ważne dla transportu? Co je wyróżnia na tle innych sposobów dostarczania ładunków? Opisujemy to poniżej!

Co charakteryzuje przeprawy promowe cargo?

Bez względu na punkt docelowy przeprawy promowe cechują się bezpieczeństwem przewożonego ładunku. Poza tym w trakcie podróży kierowca lub kierowcy mają często zapewnione miejsce odpoczynku i posiłki. Mogą się więc w pełni zregenerować przed kolejnym etapem dostarczania towarów. Przeprawy cargo charakteryzują się też brakiem konieczności rozładunku i ponownego załadunku, jak w przypadku przepraw kontenerowych. To skraca czas transportu i zmniejsza ryzyko uszkodzenia.

Transport cargo promem a koszty

W porównaniu do innych metod przewozu przeprawy promowe są opłacalne i konkurencyjne. Dlaczego można tak powiedzieć? Po pierwsze warto wziąć pod uwagę maksymalny tonaż możliwy do umieszczenia na promie. Żaden inny rodzaj transportu nie zapewnia takiej pojemności oraz ładowności. To przekłada się na zmniejszenie cen jednostkowych przewozu towarów przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Poza tym ładunek nie wymaga zatrudnienia innej firmy transportowej, która zatroszczyłaby się o niego w porcie. Towar wraz z pojazdem i obsadą odprawia się we wskazanym punkcie i po wjeździe na pokład kontynuuje podróż. Co więcej, podczas przysługującej kierowcom pauzy ładunek nadal przemieszcza się w wyznaczonym kierunku.

Jakie ładunki transportowane są przeprawami cargo?

Kolejna zaleta tego rodzaju transportu widoczna jest w typach towarów możliwych do przewożenia. Są to np.:

  • ładunki ponadgabarytowe;
  • zwierzęta;
  • materiały niebezpieczne ADR;
  • produkty cenne.

W porównaniu do innych metod międzykontynentalnego przewozu ładunków (transport lotniczy lub kolejowy) przeprawy promowe promy24.com zapewniają wysoką ładowność w przystępnych cenach. Zwłaszcza transport lotniczy, mimo że zdecydowanie szybszy, nie jest w stanie zapewnić przewozu tak dużego tonażu przy zachowaniu takich samych kosztów.

Planowanie trasy a przeprawa promowa cargo

Kluczowe dla osiągnięcia optymalnych kosztów przejazdu jest dobre zaplanowanie trasy. Kolejna zaletą przepraw promowych jest bardzo dobre zorganizowanie logistyczne portów docelowych i ich połączenie z siecią autostrad. Sprzyja to zaplanowaniu trasy w sposób ekonomiczny i maksymalnie szybki dla dostarczenia towarów pod wskazany adres. Poza tym duże zagęszczenie portów obsługujących przeprawy promowe typu cargo sprzyja jeszcze lepszemu zaplanowaniu całej trasy.

Jak dokonać rezerwacji biletu na prom?

Chcesz dostarczyć ładunek bezpiecznie i sprawnie bez narażania się na spore koszty? Sprawdź połączenia promowe widoczne na promy24.com i zarezerwuj bilet dla swojego pojazdu ciężarowego lub dostawczego. Skorzystaj z możliwości, jakie dają przeprawy promowe cargo.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.