Radomscy policjanci z nowym nieoznakowanym radiowozem. Kierowcy, miejcie się na baczności!

Najnowszy nabytek Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, nieoznakowana Kia, jest wyraźnym sygnałem, że lokalne władze i służby policyjne intensyfikują działania na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Kierowcy w Radomiu, jak i w całej okolicy, powinni być teraz bardziej czujni.

Nowy radiowóz – zapowiedź zmian

W czwartek, 14 grudnia, odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski, wręczył je Komendantowi Miejskiemu Policji, insp. Konradowi Krakowiakowi. Ten moment był symbolicznym podkreśleniem znaczenia inwestycji w bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Nieoznakowany pojazd marki Kia, zakupiony w ramach programu współfinansowania środków transportu dla policji, stanowi połączenie nowoczesności z funkcjonalnością. Współfinansowanie projektu – po połowie przez Gminę Miasta Radomia i fundusze Policji – podkreśla wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Rola radiowozu w codziennej służbie

Zakupiony radiowóz ma kluczowe znaczenie dla codziennej pracy policji. Będzie wykorzystywany przede wszystkim przez policjantów pionu kryminalnego. Jego nieoznakowany charakter pozwoli na skuteczniejsze prowadzenie działań w zakresie prewencji i wykrywania przestępczości. Jest to szczególnie istotne w kontekście walki z przestępczością na drogach, gdzie anonimowość pojazdu pozwala na niespodziewane i skuteczne działanie.

Źródło: Policja w Radomiu

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.