Samochody hybrydowe Toyota – hit 2020 roku?

Z uwagi na rosnącą świadomość związaną z ekologicznym podejściem do środowiska i poszukiwaniami coraz to lepszych rozwiązań technologicznych, samochody hybrydowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Coraz częściej można zauważyć je też na ulicach. Tak jak, w przypadku wyboru zwykłego samochodu, podobnie jest z samochodami hybrydowymi – japońskie marki są znane ze swojej niezawodności. To właśnie dlatego Toyoty hybrydowe są jednymi z pierwszych samochodów, które bierze się pod uwagę podczas poszukiwań niezawodnej hybrydy. Czy samochody hybrydowe Toyota mają szansę stać się prawdziwym hitem 2020 roku?

Hybryda Toyoty – główne zalety

Chociaż popularność samochodów hybrydowych rośnie, nadal niestety nie są pierwszym wyborem wielu potencjalnych użytkowników. Wynika to głównie z powodu braku lub niedostatecznej wiedzy na temat działania pojazdów hybrydowych i tego, czy sprawdzą się tak dobrze, jak inne pojazdy napędzane benzyną lub ropą. Główną zaletą Toyoty hybrydowej jest:

  • Radykalne zmniejszenie emisji zanieczyszczeń,
  • Więcej przebytych kilometrów przy jednoczesnym mniejszym zużyciu paliwa,
  • Niezrównana moc i osiągi,
  • Cicha, płynna jazda.

W przypadku hybryd Toyoty, doskonałe osiągi i zwiększona oszczędność paliwa to jeszcze nie wszystko! Pojazdy z hybrydowym napędem synergicznym wytwarzają o 70% mniej emisji smogu niż typowy nowy samochód z napędem konwencjonalnym. Ponadto Toyoty hybrydowe nie pozwalają na uwalnianie oparów, które normalnie wydostają się ze zbiornika i przewodów paliwowych do powietrza. Chociaż niektóre silniki wysokoprężne mogą osiągać całkiem wysokie zużycie paliwa, szacuje się, że nawet najlepsze z nich wytwarzają ponad 17 razy więcej emisji powodujących powstawanie smogu niż np. Toyota hybrydowa. Dla osób, dla których ekologiczne podejście do życia nie ma tak istotnego znaczenia – warto jeszcze wskazać korzyści wynikające z oszczędności paliwa. Dzięki płynnemu połączeniu energii gazowej i elektrycznej, system hybrydowy może w pełni wykorzystać synergię między nimi, uzupełniając w ten sposób każde źródło zasilania. W efekcie hybrydy Toyoty z technologią Hybrid Synergy Drive oferują najlepsze ze wszystkich możliwych światów w zakresie oszczędności i wydajności energetycznej.

Czym charakteryzuje się Toyota hybrydowa?

Opisując ogólnie – wszystkie Toyoty hybrydowe, warto podkreślić kilka punktów wspólnych dla wszystkich pojazdów hybrydowych. Samochód hybrydowy to taki, który wykorzystuje dwa lub więcej silników. Jest to ekologiczny, bezemisyjny silnik elektryczny i silnik konwencjonalny – na benzynę lub olej napędowy. Silnik elektryczny napędza samochód przy niższych prędkościach, a drugi, konwencjonalny – przy wyższych. (np. odpalanie samochodu). Samochody hybrydowe, takie jak np. Toyota Camry Hybrid, Toyota Corolla Hybrid, czy też mniejsza Toyota Yaris Hybrid, nie tylko oszczędzają paliwo, ale również emitują znacznie mniej dwutlenku węgla.

Kultowe modele Toyoty Hybrid – sprawdź, czym się wyróżniają!

Technologia hybrydowa Toyoty pozwala na stworzenie przyjaznych zarówno dla użytkowników, jak i środowiska, przyjemnych w prowadzeniu samochodów i obniżenie kosztów eksploatacji samochodu. Toyoty hybrydowe doskonale sprawdzą się w codziennej jeździe po mieście i przy dłuższych trasach, chociaż podczas planowania dłuższej eskapady warto wziąć pod uwagę stacje, na których można będzie podładować samochód. Oto stare-nowe Toyoty w zupełnie nowym, hybrydowym wydaniu:

Toyota Corolla Hybrid – klasyka w ekologicznej wersji

O typowej „benzynowej” Corolli powstały już legendy. Jest to kultowy samochód znany ze swojej niezawodności. Właściciele starszych Toyot rzadko kiedy się ich pozbywają, a jeśli dochodzi do sprzedaży – pojazdy te dobrze trzymają swoją cenę. Nowa generacja hybrydowej Corolli to 3 modele – wygodny, sportowy hatchback, rodzinne combi – Corolla Touring Sports i elegancka hybrydowa Toyota Sedan. Dwa ostatnie modele oferują do wyboru aż dwa napędy hybrydowe: Toyota Corolla 1.8 Hybrid i 2,0 Hybrid.

Toyota Camry Hybrid – luksusowa linia, moc hybrydy

Toyota Camry Hybrid to kwintesencja luksusu i nowoczesności – samochód jest klasą samą w sobie. Warto również podkreślić nie tylko komfort jazdy, ale również ekonomiczność Toyoty Camry Hybrid (łączne zużycie paliwa wynosi około 5,7 l / 100 km zarówno w mieście, jak i na autostradzie).

Toyota Yaris Hybrid – kompaktowy samochód do miasta

Toyota Yaris – hybryda jest ekonomiczną, tańszą opcją dla zwolenników Toyoty. To samochód idealny do miasta – łączy zwinność małego samochodu z wydajnością hybrydową. Bogate wyposażenie standardowe oraz przestronne i praktyczne wnętrze dodatkowo podkreślają atrakcyjność Toyoty Yaris Hybrid.

Toyota Yaris Hybrid 2020 hybrydowy kompakt Toyoty 03
Hybrydowa Toyota Yaris z 2020 r.

Toyota RAV4 Hybrid – samochód idealny na każdym terenie

Ten model to doskonała opcja, która dobrze sprawdzi się na mieście i w terenie. To nowa twarz legendarnego SUV-a Toyoty. W mieście sprawdzi się lepiej RAV5 z napędem 2×4, a w terenie 4×4. Z uwagi na rzekoma zawodność silników Diesla w tych modelach, Toyota RAV4 Hybrid dostępna jest w wersji z silnikiem benzynowym.

Hybrydowa Toyota RAV4 z 2020 r.

CHR Hybrid Toyota – Hybrydowy SUV

Toyota Hybrid SUV, czyli C-HR jest niezwykle ekonomiczna. Średnie zużycie paliwa wynosi 4,8 litry/a! Szerokie rozstaw osi, bardzo nowoczesna stylistyka i wykorzystanie najlepszej jakości materiałów charakteryzują nową Toyotę CHR Hybrid.  Dzięki super wydajnemu, płynnie działającemu spalinowemu i cicho pracującemu silnikowi elektrycznemu o dużej mocy – jazda dużym, hybrydowym SUV-em Toyoty jest praktycznie bezgłośna. Samoładujący się napęd Hybrid jest ogromną wartością dodaną tego modelu.

Koszty naprawy Toyoty hybrydowej – czy naprawdę są tak astronomiczne?

Wiele osób uważa, że w razie awarii, wymiana akumulatora hybrydowego będzie kosztować fortunę. Prawda jest taka, że Toyota – marka znana ze swojej niezawodności – wykorzystuje akumulatory do samochodów hybrydowych, które docelowo są przygotowane na to, żeby służyły przez cały, wieloletni okres eksploatacji samochodu. Japońska marka udziela aż 10 letniej gwarancji na akumulator hybrydowy, a to znacznie dłuższy okres niż gwarancje innych producentów. Każdy mechanik potwierdzi, że wymiana akumulatorów w samochodach hybrydowych jest rzadkością.

Nie jest tajemnicą, że hybrydy Toyoty zapewniają osiągi i moc równoważną pojazdom o znacznie większej pojemności silnika. Czy Hybrydy Toyoty będą hitem 2020 roku? Połączenie wszystkich zalet razem – cichej pracy, wydajności, mocy i zmniejszenia emisji spalin sprawia, że hybrydy Toyoty mogą konkurować tylko ze sobą. Wysoce prawdopodobne, że na polskich drogach będzie ich coraz więcej!

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.