Škoda Enyaq Coupé iV najlepszym SUV-em klasy średniej w plebiscycie Auto Lider 2023!

To już 21. edycja konkursu Auto Lider, w którym modele marki Škoda niejednokrotnie stawały na podium. W tym roku czytelnicy tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto oddali łącznie ponad 100 tysięcy głosów w 14 kategoriach. Tegorocznym zwycięzcą kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” została Škoda Enyaq Coupé iV.

– Bardzo cieszy nas nagroda w tegorocznej edycji plebiscytu Auto Lider. Zeszłoroczna premiera w pełni elektrycznego SUV-a Enyaq Coupé iV była dla całego zespołu Škody ogromnym wydarzeniem i swego rodzaju testem, ponieważ jednym z naszych obecnych priorytetów jest transformacja w kierunku e-mobilności. SUV Enyaq Coupé iV to połączenie najnowszych technologii, eleganckiego designu i sportowej sylwetki, które razem tworzą niezwykły komfort jazdy. Nagroda w kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” to dowód na to, że nasze działania oraz nowe modele odpowiadają na potrzeby kierowców. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos – mówi Klaudyna Gorzan, Kierownik ds. PR marki Škoda.

Enyaq Coupe iV najlepszym SUV em klasy sredniej 1

Škoda Enyaq Coupé iV wyróżnia się wyjątkowym designem, łączącym elegancję ze sportowym charakterem. Model przykuwa uwagę swoją łagodnie opadającą ku tyłowi linią dachu, która jest nie tylko walorem wizualnym, ale poprawia także właściwości aerodynamiczne auta. Nie sposób nie zauważyć też nowoczesnego przodu Crystal Face, w którym pionowe żebra efektownego grilla są oświetlone za pomocą 131 diod LED, a poziomy pas świetlny dopełnia imponujący wygląd samochodu. Na tle poprzednika, modelu Enyaq iV, wyróżnia go wyrazisty przedni zderzak oraz boczne progi w kolorze nadwozia.

Enyaq Coupe iV najlepszym SUV em klasy sredniej w plebiscycie Auto Lider 2023

Škoda Enyaq Coupé iV to połączenie atletycznej sylwetki z przestronnym wnętrzem. Auto oferuje dużo przestrzeni dla pięciu osób oraz bardzo pojemny bagażnik – po złożeniu oparć tylnych siedzeń mieści on aż 1710 litrów bagażu! Przyciemniany, panoramiczny, szklany dach wpuszcza do wnętrza dużo światła dziennego oraz nadaje samochodowi bardziej przestronny charakter. Wszystko to wpływa na duży komfort jazdy, niezależnie od tego, czy podróżujemy w pojedynkę, czy z całą rodziną.

Model dostępny jest na polskim rynku z akumulatorem o pojemności 82 kWh oraz w trzech wariantach mocy. Po raz pierwszy w historii marki dostępna jest również elektryczna wersja RS – najmocniejszy i najnowocześniejszy model w ofercie Škody.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.