Škoda Octavia i Škoda Fabia nagrodzone w plebiscycie Best Cars 2023!

Škoda świętuje kolejne zwycięstwa w renomowanym plebiscycie Best Cars 2023. Czytelnicy niemieckiego magazynu branżowego „auto motor und sport” po raz drugi nagrodzili Škodę Fabia w kategorii importowej „małe samochody”. Škoda Octavia zdobyła natomiast tytuł „Najlepszego Samochodu” w rankingu aut kompaktowych. Jest to jedenasty ogółem, a dziesiąty z rzędu, tytuł dla bestsellerowego modelu w tym konkursie.

Best Cars to prestiżowy plebiscyt organizowany od wielu lat przez miesięcznik motoryzacyjny „auto motor und sport”. Podczas tegorocznej, 47. edycji wydarzenia na swoich faworytów głos oddało ponad 100 tys. osób. W 13 kategoriach rywalizowały łącznie 422 modele.

Skoda Octavia i Skoda Fabia nagrodzone w plebiscycie Best Cars 2023

Jedenaste zwycięstwo Škody Octavia

Dzięki głosom 13,6% czytelników, Škoda Octavia wyprzedziła 29 konkurentów, zajmując tym samym kolejny raz pierwsze miejsce w rankingu aut importowych „klasy kompaktowej. Škoda Octavia czwartej generacji wyróżnia się emocjonującym designem, przestronnym wnętrzem, wysokim poziomem bezpieczeństwa, innowacyjnymi systemami wspomagania i łączności, a także zróżnicowanym portfolio układów napędowych. Model świetnie sprawdza się zarówno jako auto rodzinne, jak i biznesowe.

Skoda Octavia i Skoda Fabia nagrodzone w plebiscycie Best Cars

Drugie zwycięstwo Škody Fabia

Dynamiczny i stylowy design, wyjątkowa przestronność i komfort oraz wydajne układy napędowe Škody Fabia skradły serca czytelników „auto motor und sport” po raz drugi od 2008 roku. Model otrzymał 16,9% głosów i pokonał 19 konkurentów zwyciężając w kategorii „małych samochodów”.

12 tytułów dla modeli Grupy Volkswagen

W tegorocznej edycji plebiscytu samochody marek Grupy Volkswagen otrzymały łącznie aż dwanaście tytułów. Statuetki dla zwycięskich modeli Octavia oraz Fabia podczas ceremonii wręczenia nagród przyjęli Klaus Zellmer, Prezes Zarządu Škoda Auto, wraz z Janem-Hendrikiem Hülsmannem, Dyrektorem Zarządzającym i Rzecznikiem Zarządu Škoda Auto Deutschland.

– Serdecznie dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy oddali na nas głos. I oczywiście wszystkim pracownikom zaangażowanym w tworzenie tych wspaniałych pojazdów! Prestiżowe nagrody inspirują nas do ciągłego uwzględniania opinii klientów w rozwoju modeli. Bo to właśnie czyni nasze auta bardziej atrakcyjnymi! – powiedział Klaus Zellmer, Prezes Zarządu Škoda Auto.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.