Skoda Octavia PRO – najbardziej luksusowa wersja modelu tylko w Państwie Środka

Każdy rynek ma inne potrzeby – tak jest między innymi z Chinami. Dobre auto, a tym bardziej limuzyna to wyznacznik luksusu. Stąd też Czesi postanowili wypuścić na chiński rynek wyjątkowy model – Skodę Octavię PRO. Brzmi intrygująco, prawda?

Skoda Octavia PRO dorównuje wielkością Superbowi

W porównaniu do standardowej Skody Octavii jaka jest dostępna na rynku europejskim, Skoda Octavia PRO jest dłuższa o 64 mm, a rozstaw osi zwiększono o 44 mm. Można śmiało stwierdzić, że wielkością dorównuje bardziej luksusowemu Superbowi. Dzięki temu pasażerowie na tylnej kanapie mogą śmiało rozsiąść się, wyciągnąć nogi i cieszyć wygodą podróżowania.

Producenci zdecydowali się również na nieco inny wygląd zewnętrzny. Zastosowano nieco ostrzejsze linie, tylne drzwi zostały wydłużone. Dodano również 18 calowe felgi o zupełnie nowym wzorze. To wszystko nadaje Skodzie Octavii PRO innego charakteru.

Skoda Octavia PRO w Panstwie Srodka – bo Chinczycy lubia luksus
fot. Skoda

Skoda Octavia PRO – nowy system multimedialny

We wnętrzu Skody Octavii PRO również zastosowano kilka zmian, dzięki którym odróżnia się od europejskiej wersji kompaktowej Skody. System multimedialny z 10,25 calowym ekranem, został zastąpiony dużo większym, bo aż 12,3 calowym wyświetlaczem (stosowanym już w Skodzie Enyaq). W Skodzie Octavii PRO, tak samo jak w wersji europejskiej można zamówić też drugi ekran, będącym wirtualnym kokpitem, zastępującym klasyczne wskaźniki.

ZHB13063

Skoda Octavia PRO – tylko jedna jednostka napędowa

Pod maską Skody Octavii PRO znajduje się silnik 1.4 TSI o mocy 150 KM, który był dostępny w Europie w Octavii poprzedniej generacji. W Octavii PRO połączono go z 7-stopniową dwusprzęgłową zautomatyzowaną przekładnią DSG, przenoszącą moment obrotowy o wartości 250 Nm na przednie koła.

Octavia PRO ma zawieszenie wielowahaczowe, które wcześniej było oferowane jedynie w wersjach z mocniejszymi silnikami.

Ciekawe kiedy wersja PRO zawita również na rynek europejski. Co o tym myślicie?

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.