Škoda Scala i Škoda Kamiq po liftingu: jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i dynamiczny design

Škoda kompleksowo odświeżyła swój kompaktowy model Scala oraz małego SUV-a Kamiq. Dzięki eleganckim, ostro zarysowanym liniom, Škoda Scala wygląda jeszcze bardziej dynamicznie, podczas gdy zmiany stylistyczne w modelu Kamiq nadały mu bardziej surowy wygląd. Dzięki ulepszonej gamie systemów wspomagania, pojazdy oferują teraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Po raz pierwszy dla tych modeli dostępne są również reflektory TOP LED Matrix. Odświeżona Škoda Scala i Škoda Kamiq będą dostępne na rynku polskim w I kwartale 2024 r.

Oba odświeżone modele wyposażono w wydajne, nowoczesne silniki TSI generacji evo2 o mocy od 70 kW (95 KM) do 110 kW (150 KM). Zrestrukturyzowana gama oferty produktowej składa się z trzech wersji wyposażenia wraz z sześcioma wariantami wnętrza Design Selections oraz pakietami opcjonalnymi. Standardem jest teraz cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 8 cali oraz 8,25-calowy wyświetlacz systemu Infotainment. Nowe Škoda Scala i Škoda Kamiq dostępne są także w usportowionej wersji Monte Carlo.

Wyrazista Skoda Scala

Wyrazista Škoda Scala

Škoda Scala była pierwszym modelem, który zaprezentował obecny język projektowania marki. W ramach liftingu producent wykorzystał charakterystyczne cechy samochodu i jeszcze bardziej je udoskonalił. Dzięki przeprojektowanemu grillowi i zmienionym zderzakom z przodu i z tyłu, model jeszcze bardziej przypomina spektakularną koncepcję Vision RS. Dynamiczny wygląd podkreślają wysmuklone reflektory, po raz pierwszy dostępne z technologią TOP LED Matrix i modułami LED przypominającymi bryły lodu. Jako opcja wciąż dostępna jest charakterystyczna, wydłużona, tylna szyba z przyciemnianego szkła, sięgająca aż do (zaprojektowanych na nowo) tylnych świateł. Odnowiony model można zamówić aż w dziewięciu kolorach, m.in. w ekskluzywnym odcieniu Szary Steel. Škoda Scala Monte Carlo o sportowej stylistyce tradycyjnie charakteryzuje się licznymi czarnymi akcentami.

Odswiezona Skoda Kamiq

Surowy design najpopularniejszego SUV-a marki

Odświeżona Škoda Kamiq emanuje teraz bardziej SUV-ową prezencją. Mocny charakter modelu podkreśla większy i bardziej pionowy grill i przeprojektowane reflektory. Podwójne, charakterystyczne dla SUV-ów marki, listewki grilla są teraz bardziej wyraziste i tworzą kształt litery U w dolnej części. Dzięki powierzchniom lakierowanym w kolorze nadwozia i dużej czarnej powierzchni dyfuzora, nowy zderzak optycznie poszerza pojazd. SUV dostępny jest w dwóch lakierach niemetalizowanych i siedmiu lakierach metalizowanych. Ponadto, można zamówić go w przyciągającym wzrok kolorze specjalnym Pomarańczowy Phoenix. Kolejną opcją oferowaną dla modelu Kamiq jest Colour Concept – z dachem, słupkiem A i lusterkami zewnętrznymi w kontrastującym czarnym kolorze.

Zmodernizowane wnetrza Skoda

Zmodernizowane wnętrza

W ofercie modelowej Scala i Kamiq znajdują się teraz wnętrza Design Selections znane z całkowicie elektrycznej rodziny Enyaq i charakteryzujące się zharmonizowanymi kolorami i materiałami. W trzech nowych wersjach wyposażenia – Essence, Selection i sportowej wersji Monte Carlo – łącznie dostępnych jest aż sześć wariantów stylistycznych wnętrz. Ponadto, w kilku kategoriach znajdują się też opcjonalne pakiety wyposażenia, a także szereg opcji indywidualnych. Popularne warianty Monte Carlo tradycyjnie wyróżniają się czarnymi akcentami, a także sztuczną skórą Carbon we wnętrzu. W standardzie dostępny jest cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 8 cali i 8,25-calowy wyświetlacz systemu Infotainment. Charakterystyczną dla marki gamę prostych, ale bardzo wygodnych rozwiązań uzupełniają teraz funkcje takie jak bezdotykowe otwieranie bagażnika, dostępne w tych modelach po raz pierwszy. Chcąc jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2 w trakcie produkcji, zarówno w nadwoziu, jak i we wnętrzu obu odświeżonych modeli zwiększono udział materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu.

Nowa Scala

Pakiety wyposażenia i opcje indywidualne

Dodatkowe elementy wyposażenia są oferowane w postaci pakietów w kilku kategoriach. Pakiet Assisted Drive obejmuje Adaptive Cruise Control – adaptacyjny tempomat (ACC) i Adaptive Lane Assist – asystenta pasa ruchu. Z kolei Assisted Drive plus oferuje dodatkowo wsparcie systemu Side Assist. Pakiety Winter obejmują funkcje m.in. ogrzewania kierownicy i przedniej szyby. Natomiast indywidualne opcje zawierają: system alarmowy, hak holowniczy, podgrzewane tylne siedzenia, elektryczną regulację foteli czy system nagłośnienia.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.