Elektryczna Škoda Enyaq w wakacyjnej podróży

Trwa sezon urlopowy, a w związku z tym wiele osób decyduje się na dłuższe podróże samochodem. Nie da się ukryć, że letnie wyjazdy potrafią rodzić wiele wyzwań. Dalekie wyprawy wiążą się nie tylko z koniecznością zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu sobie i bliskim, ale także z przewożeniem obszernych bagaży czy planowaniem najbardziej optymalnej trasy. Nad takimi kwestiami nieustannie pochylają się projektanci i producenci samochodów marki Škoda.

Komfortowa przestrzeń

Wsiadając do Škody Enyaq można odnieść wrażenie, że model powstał właśnie w celu odbywania dalekich, wakacyjnych wypraw. Choć nie jest to największy SUV z portfolio marki, oferuje on bardzo dużo przestrzeni dla wszystkich pasażerów. Jest to możliwe dzięki nowej, charakterystycznej dla aut elektrycznych konstrukcji z zupełnie płaską podłogą bez tunelu środkowego oraz wydłużoną kabiną. We wnętrzu auta „ukrytych” zostało także wiele praktycznych rozwiązań, takich jak: wygodne schowki, kieszenie na telefon komórkowy czy opcjonalne, rozkładane stoliki. W bagażniku o pojemności 585 l znajduje się także wiele udogodnień usprawniających codzienne użytkowanie, takich jak: specjalne haczyki i uchwyty czy elektrycznie sterowana pokrywa – funkcja niezwykle wygodna, np. podczas pakowania bagaży.

Elektryczna Skoda Enyaq w wakacyjnej podrozy

Wielofunkcyjny system Infotainment

Škoda Enyaq wyposażona jest w nowoczesny i wielofunkcyjny system Infotainment z asystentką głosową, za pomocą którego można w łatwy sposób regulować funkcje takie jak głośność muzyki i temperatura czy kontrolować nawigację. Częścią systemu jest Škoda Connect, umożliwiająca sterowanie autem za pomocą telefonu i np. zdalne włączenie klimatyzacji jeszcze przed rozpoczęciem podroży, aby samochód zdążył się schłodzić. Co ważne, w razie wypadku, system automatycznie łączy się ze służbami ratowniczymi.

Aplikacja do ladowania i mapa stacji ladowania Skoda

Aplikacja do ładowania i mapa stacji ładowania

Klienci Škody mogą korzystać z aplikacji Powerpass, która pomaga ładować auto zarówno w miejscach publicznych, jak i w domu za pomocą wallboxa. Z kartą Powerpass wszystkie dane dotyczące ładowania i płatności znajdują się w jednej aplikacji. System daje również dostęp do sieci szybkiego ładowania IONITY. Dodatkowo, producent wprowadził niedawno w aplikacji nowe funkcje Powerpass Map, oferujące szybki i wygodny dostęp do kompleksowych informacji o publicznych punktach ładowania. Aplikacja poinformuje kierowców o godzinach otwarcia stacji, liczbie punktów ładowania w pobliżu czy obowiązujących cenach. System pokazuje stacje, z których można korzystać w ramach sieci Powerpass, obejmującej aktualnie ponad 500 tys. punktów ładowania w całej Europie, ale także te poza nią. Użytkownicy mogą również wystawiać opinie odwiedzonym punktom, aby ułatwić innym kierowcom wybór.

Zaawansowane systemy wspomagania Skoda

Zaawansowane systemy wspomagania

W ofercie tej serii modelowej znajduje się wiele innowacyjnych systemów ułatwiających prowadzenie auta i znacznie zwiększających bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. System Travel Assist łączy w sobie kilka różnych funkcji, m.in. utrzymywanie pojazdu na wybranym pasie, kontrolowanie ograniczeń prędkości na trasie oraz bezpieczne przemieszczanie się w korku. Bardzo ciekawą technologią w modelu jest też odczytywanie przez pojazd znaczenia napotkanych znaków drogowych i automatyczne zmniejszanie prędkości przed zakrętem. Front Assist zawczasu wykrywa prawdopodobne kolizje i ostrzega przed nimi kierowcę oraz uruchamia hamulce. Aby móc bezpiecznie wysiąść z samochodu, system Exit Warning monitoruje teren za oraz po bokach auta w odległości aż 35m. Funkcja Emergency Assist wykryje natomiast, że kierowca nie trzyma rąk na kierownicy i włączy światła awaryjne oraz zatrzyma auto.

Panoramiczny dach i cisza

Dodatkową zaletą podróży Škodą Enyaq jest panoramiczny dach o powierzchni 1m2, który wpuszcza do wnętrza dużo światła. Szyba dachu wykonana została z przyciemnionego szkła, dzięki czemu minimalizuje nagrzewanie się kabiny, zwiększając jednak wrażenie przestronności wnętrza. W połączeniu z wyjątkowo cichą i ekologiczną pracą silnika, świetnym przyspieszeniem oraz bardzo komfortowym i płynnym prowadzeniem auta, każda trasa pokonywana SUV-em Enyaq stanie się czystą przyjemnością!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.