Skoda Superb 2020 – dane techniczne, dostępne wersje, ceny

Trzecia generacja tego modelu debiutowała w 2015 roku. Cztery lata później auto przeszło lifting. Przeprowadzone zmiany nie zmieniły jednak jego charakteru, a samochód pozostał wierny pierwotnym założeniom.

Poznaj dane techniczne pojazdu, dostępne wersje wyposażenia i oferowane silniki. Sprawdź również, ile trzeba zapłacić za Skodę Superb 2020. Ceny zaczynają się obecnie już od około 91 000 złotych.

Skoda Superb 2020 – dane techniczne

Skoda Superb to auto osobowe należące do segmentu D. Jego produkcja rozpoczęła się w 2001 roku, a w tej chwili sprzedawana jest trzecia generacja modelu.

Auto dostępne jest jako pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi. Oferowane jest z napędem przednim i napędem na wszystkie koła, z 6-biegową skrzynią manualną lub 6-biegową i 7-biegową skrzynią półautomatyczną DSG. Gama jednostek napędowych obejmuje zaś cztery silniki benzynowe, cztery silniki wysokoprężne i jeden układ hybrydowy.

Jeśli chodzi o wymiary, to samochód w wersji liftback mierzy 4861 mm długości, 1864 mm szerokości i 1468 mm wysokości. Skoda Supeperb 2020 kombi ma natomiast 4856 mm długości, 1864 mm szerokości i 1447 mm wysokości.

Pojemność bagażnika w liftbacku wynosi 625 litrów, którą można powiększyć do 1760 litrów. W kombi to 660 litrów (1950 litrów).

Skoda Superb 2020 – dostępne silniki

Listę jednostek benzynowych otwiera motor 1.5 TSI ACT o mocy 150 KM (250 Nm) z 6-biegową manualną skrzynią. 1,5-litrowy silnik dostępny jest również z 7-biegową przekładnią DSG i generuje taką samą moc.

Ponadto kierowcy mają do wyboru dwie 2-litrowe jednostki. Silnik 2.0 TSI o mocy 190 KM (320 Nm) dostępny jest z 7-biegową przekładnią DSG. Motor 2.0 TSI oferowany jest również z napędem na wszystkie koła i generuje moc 280 KM (400 Nm).

Gama silników wysokoprężnych obejmuje same 2-litrowe jednostki: 2.0 TDI o mocy 150 KM (340 Nm, z 6-biegową manualną skrzynią), 2.0 TDI SCR o mocy 150 KM (360 Nm, z 7-biegową przekładnią DSG), 2.0 TDI o mocy 200 KM (400 Nm, z 7-biegową przekładnią DSG) oraz 2.0 TDI 4×4 o mocy 200 KM (400 Nm, z 7-biegową przekładnią DSG).

Kierowcy, decydując się na kupno Skody Superb 2020 kombi i liftback, mogą wybrać również napęd hybrydowy. To 1.4 TSI iV Plug-In Hybrid o mocy 218 KM (400 Nm, z 6-biegową przekładnią DSG). Zasięg w trybie elektrycznym wynosi w tym przypadku 62 kilometry.

Skoda Superb 2020 – wersje wyposażenia

Najnowsza Skoda Superb dostępna jest z kilkoma wersjami wyposażenia: Active, Ambition, Style oraz Laurin&Klement.

W podstawowym wariancie Active możemy liczyć m.in. na 16-calowe stalowe obręcze kół z osłonami HERMES, poduszkę bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera, automatyczną klimatyzację dwustrefową z regulacją elektroniczną, ESP z ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, HBA, DSR, RBS, CBC, MKB, XDS+, TPM, HHC, kurtyny powietrzne, DRIVER ALERT (funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy), reflektory główne i tylne światła LED oraz przednie światła przeciwmgłowe.

Jeśli zdecydujemy się na wersję Ambition, otrzymamy m.in.: 17-calowe lub 16-calowe felgi aluminiowe, reflektory główne LED, automatyczną roletę przestrzeni bagażowej, komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem MAXI DOT, oświetlenie przestrzeni wokół nóg z przodu, AUTO LIGHT ASSIST (funkcja automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych), fotele kierowcy i pasażera z przodu regulowane na odcinku lędźwiowym oraz elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika.

Wariant Style obejmuje zaś m.in. 17-calowe felgi aluminiowe, podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby SUNSET, elektrycznie sterowany fotel kierowcy z funkcją pamięci, elektrycznie sterowany fotel pasażera, elektryczną regulację fotela pasażera z tylnej kanapy, tylne szyby boczne i szyba pokrywy bagażnika o wyższym stopniu przyciemnienia Dekor DARK BRUSHED, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z MANOEUVRE ASSIST oraz KESSY FULL – bezkluczykowy system obsługi samochodu.

Decydując się na wersję najbogatszą Laurin&Klement, otrzymamy: 18-calowe felgi aluminiowe, automatyczną klimatyzację trójstrefową z regulacją elektroniczną, zawieszenie adaptacyjne DCC wraz z DRIVING MODE SELECT CLIMATRONIC, kamerę cofania, SIDE ASSIST (funkcja monitorowania martwego pola w lusterkach) z REAR TRAFFIC ALERT (funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego), światła ostrzegawcze w drzwiach przednich i tylnych oraz pakiet oświetlenia LED Ambiente (oświetlenie Ambiente, lampki do czytania z przodu i z tyłu, oświetlenie miejsca na nogi, oświetlenie lusterka w osłonie przeciwsłonecznej i klamek drzwi) i ledowe oświetlenie lusterka w osłonie przeciwsłoneczne.

Skoda Superb 2020 – cena

W tej chwili za wersję Active zapłacimy co najmniej 91 250 złotych. Ceny Skody Superb 2020 w wariancie Ambition zaczynają się zaś od 102 600 złotych.

Chociaż 111 850 złotych musimy przygotować, jeśli decydujemy się na odmianę Style. Najbogatsza wersja Laurin&Klement kosztować będzie najmniej 128 550 złotych.

Skoda Superb 2020 – opinie

Skoda Superb w swojej najnowszej odsłonie wciąż cieszy się sporą popularnością, a opinie na jej temat są w większości pozytywne. Przeprowadzone zmiany nie oznaczały rewolucji, a auto cenione jest za wszystko to, co chwalone było również w poprzednich generacjach modelu.

Do jego największych zalet należy niskie spalanie oraz niezła dynamika jazdy. Nie bez znaczenia pozostaje harmonijna praca silnika i dobre właściwości jezdne. Znakomicie wyważone zawieszenie gwarantuje zaś stabilne i lekkie prowadzenie. Podobnie jak wcześniej użytkownicy doceniają przestronne wnętrze oraz dużą pojemność bagażnika. Na uwagę zasługuje również dość bogate wyposażenie, poza tym wystarczy już niewielka dopłata do podstawowej ceny Skody Superb 2020, żeby otrzymać ciekawe elementy i rozwiązania.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.