Skoda wypuszcza aż 5 nowych modeli samochodów! Czy to będą hity?

Skoda wprowadza 5 nowych modeli samochodów elektrycznych na każdą kieszeń. Pojawi się zarówno auto miejskie z mniejszym zasięgiem – 400 km, jak i 7 osobowy SUV. Również nowa generacja Octavii będzie występować także w wersji elektrycznej.

Plan Next Level – Skoda Strategy 2030

To prawdziwa rewolucja w Skodzie. Realizując Plan Next Level – Skoda Strategy 2030 nastąpi największa przemiana marki od czasów wejścia do Grupy Volkswagen ponad 30 lat temu. Celem jest przyspieszenie transformacji i duża inwestycja w elektromobilność w wysokości 5,6 mld euro, a także w cyfryzację na poziomie 700 mln euro.

Do roku 2030 udział całkowicie elektrycznych samochodów w sprzedaży Skody w Europie ma wzrosnąć o ponad 70%. Do końca dekady Skoda chce również być w TOP 5 najlepiej sprzedających się marek samochodów w Europie.

Trzy nowe samochody elektryczne Skoda

Trzy nowe elektryki Skody zostaną wprowadzone na rynek w 2026 roku, kolejne są natomiast w fazie przygotowań. Pojawi się elektryczny odpowiednik Skody Superb, a także Octavii, a także typowo miejski samochód elektryczny – odpowiednik Volkswagena ID.2. Swoją wielkością auto będzie zbliżone do Skody Kamiq. Na jego wyposażeniu znajdzie się silnik elektryczny o mocy 172 kW (234 KM), a także wysokonapięciowy akumulator o pojemności 57 kWh, którego zasięg to ok. 400 km. Cena takiego samochodu uplasuje się w granicach około 96 tys. zł.

Siedmioosobowy rodzinny elektryczny SUV Skoda

Skoda Vision 7S – bo to o niej mowa – pojawi się najszybciej. To 5 metrowy SUV posiadający aż siedem miejsc. Samochód ma efektowny wygląd i jest aerodynamiczny. Zaprojektowano go kierując się nową estetyką marki Modern Solid. Skoda Vision 7 ma 5016 mm długości, 1940 mm szerokości i 1888 mm wysokości. Rozstaw osi przekracza 3 m – z pewnością wpłynie to na zdecydowaną obszerność wnętrza samochodu i wygodę pasażerów. Maksymalny zasięg nowej Skody to około 600 km.

SKODA Explore More – marka zaprezentowala odmienione logo oraz przelomowy samochod przyszlosci 4

Skoda nie rezygnuje z silników spalinowych – nowy Superb i Kodiaq

Skoda odświeża również wersje samochodów spalinowych. W drugiej połowie 2023 roku pojawić się ma nowa wersja Skody Superb i Kodiaq, a w roku 2024 Octavii.

Nowe logo Skoda

W roku 2024 samochody zjeżdżające z taśmy produkcyjnej Skody będą miały nowe, odświeżone oznaczenie. Wybrano najlepsze logo spośród 165 projektów. Na masce oraz klapie bagażnika pojawi się napis Skoda. Największą zmianę można zaobserwować w literze S, w którą estetycznie wkomponowano tradycyjnie występujący karon nad literą. Okrągłe logo z uskrzydloną strzałą również uległo zmianie. Jego stylistyka została bardziej uproszczona.  

SKODA Explore More – marka zaprezentowala odmienione logo oraz przelomowy samochod przyszlosci 6

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.