Suzuki Jimny – nowe wcielenie legendy

Jimny był przełomowym modelem dla marki Suzuki. Samochód ten zadebiutował w 1970 roku, a od 2018 roku produkowana jest jego czwarta generacja. To auto terenowe, które zapewnia jednak wysoki komfort jazdy po asfalcie i bardzo dobrze sprawdza się w mieście. Przede wszystkim jednak przekonuje do siebie dzielnością w trudnych warunkach drogowych.

Suzuki Jimny niczego nie udaje

W dobie modnych SUV-ów i crossoverów może się wydawać, że era prawdziwie terenowych samochodów bezpowrotnie minęła. Suzuki ma na temat zupełnie inne zdanie, czego najlepszym przykładem jest właśnie Jimny.

To jedyny na rynku pojazd terenowy o tak kompaktowej konstrukcji, który dzięki napędowi na cztery koła ALLGRIP PRO (skrzynia redukcyjna), ramie nośnej oraz sztywnemu zawieszeniu osi ze sprężynami śrubowymi bez najmniejszego problemu przejeżdża przez błoto, śnieg, wertepy i nie traci przyczepności na śliskiej nawierzchni. Idealnie sprawdzi się więc do codziennego pokonywania trudnych tras, w tym dróg gruntowych i bezdroży.

Prześwit w czwartej generacji Suzuki Jimny wynosi aż 210 mm. To pozwala bez obaw podjeżdżać pod wysokie krawężniki czy pokonywać głębokie kałuże.

Dobry wybór dla profesjonalistów

Suzuki Jimny cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród firm, na co wpływ ma kilka czynników. Po pierwsze: Suzuki wprowadziło na rynek wersję swojego hitowego modelu z homologacją ciężarową N1 (korzyść podatkowa). Po drugie: w tej konfiguracji Jimny oferuje idealnie płaską podłogę i bezpieczną przegrodę, co umożliwia przewożenie naprawdę sporych ładunków.

Pojemność bagażnika ciężarowego wariantu wynosi aż 863 litry, natomiast ładowność to 150 kilogramów. Jimny jest więc idealnym wyborem np. dla firmy budowlanej, remontowej, ogrodniczej czy brukarskiej.

Efektowny design

Suzuki Jimny nie jest oczywiście propozycją wyłącznie dla profesjonalnych użytkowników. Ten samochód po prostu może się podobać, czym zwraca na siebie uwagę także kierowców szukających atrakcyjnego i wszechstronnego samochodu do miasta.

Auto zapewnia bardzo wysoki komfort podróżowania, oferuje wiele praktycznych schowków i uchwytów oraz sporą przestrzeń w kabinie, dzięki czemu śmiało może być brane pod uwagę, jako drugi samochód w rodzinie.

Bardzo dużą zaletą tego modelu jest stylistyka. Nie sposób się za nim nie obejrzeć na ulicy, co jest zasługą zarówno masywnej, typowo terenowej sylwetki, jak również szerokiej gamy wariantów kolorystycznych nadwozia (w tym bardzo rzadko spotykanych).

Dynamiczny napęd

Suzuki Jimny czwartej generacji jest napędzany silnikiem benzynowy VVT o pojemności 1,5 litra, który rozwija moc 105 KM. To nowoczesna, a jednocześnie prosta jednostka wolnossąca, która gwarantuje bardzo dobre osiągi, niskie zużycie paliwa oraz wieloletnią bezawaryjność. Takie silniki stanowią dziś prawdziwą rzadkość i są bardzo poszukiwane przez nabywców. 

Ze szczegółową specyfikacją oraz aktualnymi ofertami zakupu Suzuki Jimny możesz się zapoznać w salonie autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars w Katowicach.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.