Szybkie sposoby na znalezienie najtańszego OC

Ubezpieczenie OC to konieczność dla każdego kierowcy. Trzeba je wykupić – jego brak oznacza wysokie kary finansowe, które otrzymuje właściciel samochodu. Warto wiedzieć, że można na kilka sposobów obniżyć koszty związane z ubezpieczeniem auta. Przede wszystkim należy znaleźć najtańsze OC. Sprawdź, jak szybko wykupić niedrogą polisę i gdzie szukać najlepszych ofert!

Kalkulator OC – najpopularniejsza metoda wyszukiwania taniego ubezpieczenia

Porównywarki OC są bardzo wygodnymi, darmowymi narzędziami, które pomagają przy wyszukiwaniu najkorzystniejszej oferty, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Znalezienie najtańszej polisy jest dość istotne – można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę dużo. Między towarzystwami ubezpieczeniowymi ceny mocno się różnią. OC w jednej firmie może być znacznie droższe, niż w innej, mimo że to dokładnie taka sama usługa. Zakres i warunki ubezpieczenia zawarto w Ustawie – pozostają niezmienne. Nie warto więc przepłacać za OC.

1sssksbu256vptx

Kalkulator pozwoli bardzo szybko znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Aby z niego skorzystać, należy najpierw podać wszystkie, konieczne informacje. Zwykle wymagane są dane osobowe oraz parametry samochodu, który posiadasz – rok produkcji, model i marka, rodzaj paliwa i pojemność silnika. Wszystkie te informacje są koniecznością, by towarzystwo ubezpieczeniowe mogło wyliczyć dokładną cenę polisy OC. Dane są dobrze chronione i szyfrowane – nie mają do nich dostępu osoby trzecie.

Samo uzupełnienie formularza w kalkulatorze OC zajmuje maksymalnie kilka minut. Pytania są bardzo proste. Samodzielne podawanie wszystkiego dla kilku towarzystw ubezpieczeniowych oznacza znacznie dłuższy proces. Kalkulator OC współpracuje zwykle z wieloma firmami i porównanie ich ofert można uzyskać niemal natychmiast.

Po uzupełnieniu formularza program automatycznie wyświetli listę propozycji – często wyróżniając te najkorzystniejsze. Kalkulator OC to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Nie trzeba samodzielnie dzwonić do firm lub odwiedzać ich biur. Dodatkowo gwarantuje to znalezienie najtańszej oferty. Warto również zwrócić uwagę na to jak dużo można oszczędzić – różnice między towarzystwami ubezpieczeniowymi wynoszą nawet kilkaset złotych. Kalkulatory umożliwiają także zakup polisy online, od razu po znalezieniu odpowiedniej oferty.

nxtqX52xwkcgX6v

Porównywarka to nie wszystko, czyli dodatkowe sposoby na obniżenie ceny OC

Kalkulatory OC są bardzo popularne i skuteczne, jeśli chodzi o szybkie wyszukiwanie najtańszego ubezpieczenia samochodu. Mimo wszystko to nie jedyny sposób na obniżenie wysokości składki polisy. Kierowcy często decydują się, by zarejestrować auto ze współwłaścicielem, który posiada zniżki za bezszkodową jazdę. Wtedy z takich rabatów mogą korzystać obie osoby – wymaga to wyłącznie dopisania drugiego właściciela. Sposób jest prosty i szybki, a oszczędności mogą wynosić nawet 50% ceny OC.

Warto również zwrócić uwagę na opcję zakupu ubezpieczenia w pakiecie. Można wybrać AC, Assistance czy też NNW dodatkowo. Wtedy cała polisa, wraz z OC, będzie po prostu tańsza. Każdy kolejny dodany pakiet oznacza lepszą cenę dla kierowcy.

Podsumowanie

Istnieje kilka sposobów na szybkie znalezienie najtańszego OC. Kalkulatory to podstawowa metoda – bardzo popularna i prosta. Warto z niej korzystać dla sporych oszczędności oraz wygody kupowania polisy. Dodatkowe metody na obniżanie ceny OC są równie przydatne. Każdy taki sposób można łączyć, by uzyskać najlepszą cenę.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.