W roli następczyni legendarnej Toyoty Corolli spisała się wyśmienicie – bo też zasadniczo nie ma między nimi wielu istotnych różnic. Nie zaszkodzi jednak wziąć pod uwagę opinii o Toyocie Auris.
Jej użytkownicy oceniają przecież model na podstawie własnego doświadczenia. To wydaje się zaś bardzo pomocne przy wyrobieniu sobie na ten temat swojego zdania. Może być też kluczowe przy decyzji o zakupie.
Jakość wykonania wnętrza w Toyocie Auris
Wnętrze Toyoty Auris prezentuje się dość przeciętnie. Takiej też jakości materiałów użyto do jego wykończenia. Trudno tu o fajerwerki, ale do codziennego użytkowania samochód powinien być wystarczający, a przy tym jest dość wygodny.
Nie zadowoli jednak gustów osób, które są estetycznie wyczulone. We wnętrzu można znaleźć sporo tworzyw sztucznych, a to już bez wahania zaliczyć można do zestawu wad Toyoty Auris. Nie trzeba być szczególnie dociekliwym, żeby domyślić się skutków wszechobecnego plastiku.
Nie ma natomiast większych powodów do narzekań, jeśli chodzi o komfort podróżowania. Przednie i tylne siedzenia są w. miarę wygodne. Nie brakuje również przestrzeni, co jest szczególnie ważne przy pokonywaniu dłuższych tras.
Zobacz też Toyota Auris – jaki silnik wybrać?
Toyota Auris – jak się prowadzi? Opinie
Toyotą Auris generalnie jeździ się nieźle. Chociaż dostępne wersje silnikowe nie zapewniają szczególnej dynamiki. Podczas jazdy próżno więc szukać sportowych emocji i silnych wrażeń, ale trzeba przyznać, że nie jest to też przeznaczeniem modelu. Brak ponadprzeciętnych przeżyć podczas jazdy mogą jednak rekompensować rzadkie wizyty w serwisie. W wersji hybrydowej użytkownicy chwalą ponadto dynamiczne przyspieszenie.
Z opinii o Toyocie Auris wynika też, żesporo osób narzeka na słabe wyciszenie wnętrza, zwłaszcza przy przekroczeniu 80-90 km/h. Docenia się przy tym zawieszenie, które słynie z nieprzeciętnej trwałości.
Toyota Auris – sporo drobnych usterek wpływa na opinię
Nie ma chyba na świecie auta wolnego od usterek. Zwłaszcza w klasie, w której miejsce zajmuje Toyota Auris. Wszelkie jej drobne niedociągnięcia nie mają jednak większego wpływu na użytkowanie auta.
Do wad Toyoty Auris niewątpliwie zaliczyć można lakier, który zarysować jest bardzo łatwo. Przed zakupem używanego auta warto więc dokładnie sprawdzić jego stan. Dość często przepalają się również żarówki reflektorów, a niektórzy kierowcy skarżą się na awarię ręcznej skrzyni biegów. Niekiedy bez powodu zapala się także kontrolka poduszki powietrznej.
Warto również zwrócić uwagę na ewentualne ślady korozji. Nie utrudnią wprawdzie ogólnego użytkowania, ale obniżą z pewnością wartość pojazdu. Nierzadko można spotkać się z nieszczelnością układu chłodniczego, ale naprawa uszkodzonego elementu nie sprawia kłopotu ani nie generuje większych kosztów.
Toyota Auris – ogólna opinia kierowców
Słaba jakość wykończenia wnętrza i niezbyt wyszukana stylistyka, mało imponujące osiągi i ograniczony wybór silników – mogłoby się wydawać, że Toyota Auris nie ma zbyt wiele do zaoferowania.
Tymczasem tym, co najbardziej ten model wyróżnia, a więc i przyciąga klientów, jest jego niezawodność i niska awaryjność. Dowodzą tego liczne opinie o Toyocie Auris, wyrażane przez kierowców. Pod tym względem widać zresztą, że model godnie piastuje tradycję Corolli.
Auto nie zaspakaja więc ponadprzeciętnych wymagań, ale zapewnia spokojne i bezproblemowe użytkowanie. Nie wymaga częstych napraw, bo poważne awarie zdarzają się rzadko, a usterki Toyoty Auris są mało kłopotliwe.
Wersja z napędem hybrydowym jest zaś szczególnie popularna wśród kierowców taksówek. Osobom pracującym w tym zawodzie prawdopodobnie nie przeszkadza mały bagażnik (ma zaledwie 227 litrów), którego pojemność dla innych może być decydująca. Kluczowa jest bowiem oszczędność paliwa, którą w hybrydzie uzyskuje się jednak kosztem osiągów.
Nie sposób twierdzić, że japoński kompakt to jeżdżąca doskonałość. Opinie użytkowników potwierdzają jednak, że niedociągnięcia i wady Toyoty Auris nie mają tak naprawdę większego znaczenia. Zwłaszcza jeśli nie nastawiamy się na silne doznania podczas jazdy, bo naszym celem jest kupno samochodu praktycznego, który sprawdzi się podczas porannej drogi do pracy i potem powrotnej do domu.