Używane samochody premium. Gdzie kupować?

Rynek wtórny samochodów premium cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem i nie ma w tym nic dziwnego. W wielu przypadkach można bowiem kupić luksusowy kilkuletni samochód w cenie nowego kompakta, który nigdy nie będzie w stanie dorównać komfortem jazdy i osiągami samochodom z wyższej półki. Warto jednak wiedzieć, gdzie kupować auta premium i na co zwracać uwagę przy zakupie, aby transakcja okazała się trafiona, a samochód był źródłem radości, a nie horrendalnych ukrytych kosztów.

Używany samochód premium, czyli luksus w niższej cenie!

Samochody są dobrami, które niezwykle szybko tracą na wartości. W ciągu kilku pierwszych lat straty te mogą wynieść nawet 40 – 50 procent. Nie trudno zatem policzyć, że nowe samochody premium kupione za kilkaset tysięcy złotych po 3-4 latach stają się niezwykle atrakcyjnym nabytkiem.

Auta w tym wieku są jeszcze stosunkowo nowe, a wysoka jakość wykonania, z której słyną samochody z wyższych segmentów, stanowi gwarancję zachowania przez nie sprawności i wysokiej estetyki. Oczywiście tak jest wtedy, gdy auto nie było nadmiernie eksploatowane i jest zadbane przez właściciela. I tutaj pojawia się problem. Skąd wiadomo, że używany samochód premium był zadbany i odpowiednio serwisowany?

Niestety kupując samochód z niepewnego źródła, podejmujemy ryzyko, że jednak z autem może być coś nie tak – przykładowo może być to samochód powypadkowy lub źle serwisowany czy nieodpowiednio użytkowany. I niestety bez profesjonalnego przeglądu, nie będziemy wiedzieć, jaki jest faktyczny stan auta. Chyba że kupimy go w miejscu, gdzie takie informacje są dostępne, a sprawność samochodu jest dokładnie sprawdzona.

Samochody używane premium od dealera

Jeśli nie chcemy zbędnych problemów i zależy nam na bezpiecznym zakupie luksusowego samochodu, który będzie sprawny, to warto wybrać zaufane źródło. W takiej sytuacji sprzedaż bezpośrednia może być ryzykowna. Gdzie zatem kupować samochody używane premium? Nikogo raczej nie zdziwi, że jednym z najbezpieczniejszych miejsc do nabycia auta luksusowego jest dealer używanych samochodów premium.

Samochody Premium

Tego typu podmioty sprzedają bowiem tylko i wyłącznie sprawdzone modele pojazdów, które są sprawne technicznie, a ich historia nie budzi żadnych wątpliwości – profesjonalny dealer używanych samochodów gwarantuje również bezpieczne pochodzenie auta.

Zakup zadbanego i w pełni działającego pojazdu jest niezwykle ważny – zwłaszcza w przypadku samochodów z wyższej półki, gdzie koszty naprawy poszczególnych podzespołów czy elementów mogą wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zakup używanego auta premium, co jeszcze warto wiedzieć?

Używane samochody premium mogą być zatem świetnym sposobem na zakup wysokiej klasy samochodu w całkiem przyzwoitej cenie. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy kupimy samochód, który nie ma ukrytych usterek.

Co ciekawe, dane techniczne i historię pojazdu, łącznie z historią zmian właścicieli i przeglądami technicznymi, możemy sprawdzić sami w bazie CEPiK. W tym celu potrzebny jest numer rejestracyjny auta, numer VIN oraz data pierwszej rejestracji samochodu. Te dane można uzyskać od sprzedającego – ewentualnie można go poprosić o taki raport.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.