Wypożyczenie samochodu na wycieczkę objazdową – czy to dobry pomysł?

Organizacja wycieczki objazdowej wymaga nie tylko dobrego zaplanowania, ale także doboru odpowiedniego środka transportu. Bo choć taki wyjazd można zorganizować wyłącznie transportem publicznym, to nie jest to ani wygodne, ani specjalnie bezpieczne dla uczestników. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór pojazdu prywatnego. Osobom, które nie posiadają własnego auta, z pomocą przychodzą firmy oferujące ich wynajem. Czy wypożyczenie samochodu na wycieczkę objazdową to dobry pomysł? Zapraszamy do lektury.

Wysoki komfort podróży

Jedną z największych korzyści wynikających z wynajmu samochodu na wycieczkę objazdową jest zdecydowanie wyższy komfort podróżowania w porównaniu z korzystaniem z transportu zbiorowego. Aby przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego było wygodne, warto postawić na niezależny środek transportu. Większość działających w Polsce wypożyczalni oferuje swoim klientom nowe lub co najwyżej kilkuletnie, bogato wyposażone auta, będące gwarancją wygodnej podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Przed każdym wynajmem samochody są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym. Dzięki temu są w świetnej kondycji, a Ty masz pewność, że wybrany przez Ciebie model nie ulegnie awarii na trasie. Wszystko to wpływa na wysoki komfort podróży.

Tempo zwiedzania dostosowane do potrzeb uczestników

Duża mobilność i konieczność częstego przemieszczania się pomiędzy kolejnymi lokalizacjami to cechy charakterystyczne każdej wycieczki objazdowej. Posiadanie niezależnego środka transportu sprawia, że nie jesteś uzależniony od rozkładu jazdy lokalnych pociągów i autobusów. Możesz dzięki temu dostosować tempo zwiedzania do swoich potrzeb. Krótkoterminowy wynajem samochodów jest więc doskonałą propozycją dla wszystkich osób ceniących sobie elastyczność w trakcie podróży. Wyjazd wypożyczonym autem pozwala przejąć kontrolę nad przebiegiem wycieczki. To Ty decydujesz o tym, do którego miejsca się udasz i ile czasu poświęcisz na jego zwiedzenie. Wybraną wcześniej trasę możesz też dowolnie modyfikować, co daje Ci dużą swobodę i poszerza możliwości aktywnego wypoczynku, umożliwiając zobaczenie wielu ciekawych, niekoniecznie turystycznych miejscowości.

Możliwość zabrania większego bagażu

Własny środek transportu pozwala zabrać ze sobą dokładnie taką liczbę bagaży, jaką potrzebujesz. Większy bagaż nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, jak ma to miejsce w przypadku podróży samolotem. Wybierając się na kilkudniową wycieczkę objazdową, zwykle śpisz w różnych miejscach, przez co spakowane w walizkach rzeczy musisz mieć zawsze przy sobie. Trzymanie ich w samochodzie jest dużo wygodniejsze niż konieczność ciągłego przenoszenia podczas podróży transportem zbiorowym. Wynajem dobrze sprawdzi się również w sytuacji, gdy posiadasz swoje prywatne auto, ale jego bagażnik jest zbyt mały, aby pomieścić bagaże wszystkich uczestników.

Duży wybór samochodów z różnych segmentów

Ogólnopolskie wypożyczalnie samochodów oferują swoim klientom szeroki wybór aut z różnych segmentów. Firmy takie jak Abacus Car Rental dysponują bogatą flotą pojazdów dopasowanych do potrzeb wszystkich najemców. Małe auta miejskie, rodzinne kompakty i duże busy do transportu nawet kilkunastu osób to tylko część oferty polskich wypożyczalni. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz tylko w towarzystwie swojej drugiej połówki, czy organizujesz wycieczkę dla całej rodziny, z pewnością znajdziesz pojazd dla siebie. Wszystkie dostępne samochody przechodzą regularne przeglądy techniczne, dzięki czemu są w doskonałym stanie – od razu gotowe do drogi. Dodatkowe udogodnienia w postaci nawigacji GPS, fotelika dziecięcego lub pojemnego bagażnika dachowego pozwalają dostosować wyposażenie auta do charakteru wyjazdu.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.