W czym Ci pomoże kalkulator leasingu samochodowego?

0

148

Istnieje wiele powodów, dla których leasing samochodu może być dla Ciebie właściwym wyborem. Jest podobny do opłacania czynszu za mieszkanie. Płacisz comiesięczne opłaty za mieszkanie w domu, a kiedy nadchodzi czas przeprowadzki, po prostu pakujesz się i wychodzisz. Leasing to wygodny i łatwy sposób na uzyskanie dostępu do niezawodnego samochodu do codziennego użytku. Jeśli do tego sprawdzisz, jakie koszty uzyskania leasingu wskazuje kalkulator leasingu samochodowego, dojdziesz do wniosku, że to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Weź dodatkowo pod uwagę, że oprócz łatwości użytkowania niektórzy najemcy mogą docenić dodatkowe korzyści, o których informacje znajdziesz w tym krótkim artykule.

Korzyść, jakiej nie wyliczy żaden kalkulator leasingu samochodowego

Jedną z najbardziej istotnych korzyści leasingu samochodu jest fakt, że możesz mieć zupełnie nowy samochód bez konieczności płacenia za ten przywilej dużych pieniędzy. To korzyść i zysk, jakiej kalkulator leasingu samochodowego nie jest w stanie policzyć. Oczywiście, dla każdego ma to inne znaczenie, ale normalnie prowadzenie nowego samochodu przy przeciętnych dochodach może nie być możliwe przy zakupie, biorąc pod uwagę średnią cenę nowego samochodu.

Według Biura Analiz Ekonomicznych, w 2018 r. w Stanach Zjednoczonych sprzedano tylko 5,3 mln nowych samochodów osobowych, w porównaniu do 7,7 mln sprzedanych samochodów tylko cztery lata wcześniej w 2014 r. Wraz ze spadkiem sprzedaży nowych samochodów coraz więcej konsumentów kupuje samochody używane lub szuka możliwości skorzystania z leasingu samochodu. Dzięki leasingowi samochodu możesz uzyskać dostęp do najnowszych modeli, najnowszych funkcji bezpieczeństwa i zaawansowanych funkcji technologicznych, bez konieczności płacenia wysokiej ceny.

Kiedy kalkulator leasingu samochodu wskaże niższe miesięczne płatności

Leasingując samochód, możesz mieć niższe miesięczne raty, niż kupując samochód. Miesięczna opłata za leasingowane pojazdy jest uzależniona od wartości końcowej pojazdu, jaką wprowadzasz w kalkulator leasingu samochodu. Wartość rezydualna to szacunkowa cena Twojego samochodu na koniec okresu leasingu. Im wyższa wartość rezydualna Twojego samochodu, tym niższa będzie Twoja miesięczna rata leasingowa.

Może się to wydawać oczywiste, ale leasing samochodu daje Ci więcej opcji do wyboru. Ponieważ umowy leasingu zazwyczaj trwają kilka lat, za dwa lub trzy lata możesz zasiąść za kierownicą nowego, błyszczącego pojazdu. Jeśli koncentrujesz się na jeżdżeniu najnowszymi modelami, leasing może być dla Ciebie właściwym wyborem.

Wymagane mniej pieniędzy z góry

Leasingując samochód, możesz zapłacić mniej pieniędzy przy odbiorze samochodu w porównaniu do zakupu pojazdu z kredytem samochodowym. Leasing samochodu zazwyczaj nie wymaga wpłaty początkowej, ale jeśli musisz wpłacić zaliczkę, jest ona zwykle niższa niż przy zakupie samochodu. A jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, wprowadź te dane w kalkulator leasingu samochodu i spróbuj negocjować cenę do poziomu, który jest dla Ciebie akceptowalny. Czasami umowy najmu nie są ostateczne, co oznacza, że możesz przekonać dealera do stworzenia umowy, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Leasing to niższe koszty utrzymania

Kolejną rzeczą, którą należy wiedzieć o leasingu samochodu, jest to, że producent często zawiera gwarancję. W ramach tej gwarancji większość napraw konserwacyjnych jest zazwyczaj objęta gwarancją, co oznacza mniej pieniędzy z Twojej kieszeni. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz regularnej regulacji i wymiany oleju, czy poważniejszej naprawy, koszt jest często objęty gwarancją.

Sprzedaż samochodu nie zawsze jest łatwa, a znalezienie odpowiedniego nabywcy może wymagać dużo wysiłku i czasu. Jednak gdy leasingujesz samochód, a umowa leasingu wygasa, wszystko, co musisz zrobić, to oddać wydzierżawiony pojazd u dealera i gotowe – to proste. Następnie możesz zarejestrować się i wydzierżawić inny zupełnie nowy samochód bez kłopotów ze sprzedażą starego.

Wady leasingu samochodu

Podobnie jak w przypadku większości wyborów, pojawiają się też pewne wady. Leasing wiąże się z wieloma atrakcyjnymi korzyściami, takimi jak możliwość prowadzenia nowego samochodu w przystępnej cenie, jednak może nie być dla wszystkich. Uzyskanie leasingu bywa trudne, ponieważ będziesz sprawdzany pod kątem zdolności kredytowej i wskaźnika zadłużenia do dochodów, aby ustalić, czy jesteś w dobrej sytuacji finansowej.


Materiał zewnętrzny

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona

0

24

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

22909

Ford Focus Mk3 – jaki silnik wybrać?

Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.

0

17842

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

16664

Ford Focus Mk2 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej n temat silników diesla i

0

11012

Ford Mondeo mk4 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się

0

10478

Ford Mondeo mk5 – dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia, opinie kierowców

Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu

0

8789