Volvo Cross Country – czy to na pewno dobry wybór?

Producenci samochodów uważnie wsłuchują się w wymagania swoich klientów i starają się spełniać ich oczekiwania. Tak samo stało się tym razem. Nie każdy z nas potrzebuje do codziennej jazdy samochodów typu SUV, jednak czasami dobrze jest mieć samochód z większym prześwitem. W odpowiedzi na ten problem powstał model Volvo Cross Country. Zobaczcie sami, czy spełni on Wasze oczekiwania.

Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem Volvo Cross Country?

Volvo Cross Country to model samochodu, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, m.in.:

  • W porównaniu do standardowego modelu został podniesiony prześwit o 7,5 cm – sprawia to, że samochód zdobywa właściwości terenowe. Mówiąc wprost prześwit ten dorównuje SUV-om, jednak nadal jeździmy samochodem typu kombi lub sedan.
  • Wykończenie samochodu nadaje mu nieco terenowy charakter.
  • Tak jak w SUV-ach została zastosowana technologia typu Offroad mode, która poprawia komfort jazdy na nieutwardzonej nawierzchni. Pomaga utrzymać stałą prędkość oraz kontroluje zjazd ze wzniesienia.
  • Samochód ten został wyposażony w napęd AWD, który dobrze sprawdza się podczas jazdy w trudnych warunkach.

Dla kogo jest samochód typu Cross Country?

Volvo Cross Country nie możemy zaliczyć ani do kategorii SUV-ów, ani samochodów kombi czy sedan (chociaż na stronach salonów samochodowych zazwyczaj są dołączone do kategorii kombi). Nie zmienia to faktu, że jest to zdecydowanie ciekawy rodzaj nadwozia. Zastanówmy się teraz, do jakiej grupy osób jest on dedykowany. Niegdyś samochody typu SUV były kupowane do jazdy na nieutwardzonej nawierzchni (często jeździli takimi samochodami osoby, które mają trudny dojazd do swojej posesji). Od pewnego czasu SUV-y stały się nieco bardziej miejskimi samochodami, które bardzo często widujemy na naszych ulicach. Z kolei samochody kombi słyną ze swoich dużych gabarytów i pakowanych bagażników. Niestety z tym typem nadwozia nie można wjechać w każde miejsce. Czasami zbyt niski prześwit sprawia, że jesteśmy zmuszeni zawrócić i spróbować dojechać inną drogą. Inną sprawą jest to, że każdy czasami lubi “poszaleć” swoim samochodem, a Cross Country jest wyposażony w napęd AWD, który pozwala na odrobinę szaleństwa i namiastkę jazdy w terenie. Reasumując – większość z nas nie potrzebuje na co dzień samochodu typu SUV, jednak z całą pewnością wyższy prześwit przydałby się każdemu kierowcy w pewnych sytuacjach (niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie pomyślał o wyższym samochodzie), dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem są samochody typu Cross Country.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.