Thomas Schäfer nowym przewodniczącym rady nadzorczej marki ŠKODA

W dniu 15 lipca br. Thomas Schäfer, dyrektor generalny marki Volkswagen i szef grupy marek wolumenowych w Grupie Volkswagen, objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej ŠKODA AUTO. Zastąpił on na tym stanowisku Murata Aksela, który pozostaje członkiem rady nadzorczej. Ten krok jeszcze bardziej zintensyfikuje i przyspieszy współpracę w ramach marek wolumenowych Grupy VW, a także pozwoli na wykorzystania ich potencjału i efektu synergii.

– Na poziomie Grupy, ŠKODA odpowiada za rynki wschodzące, takie jak Indie i Afryka Północna, oraz za szereg projektów, takich jak np. opracowanie nowej generacji VW Passata i ŠKODY SUPERB. Jej odpowiedzialność za globalną platformę MQB A0 pokazuje również, jak ugruntowaną ma pozycję w ramach Grupy. ŠKODA w grupie marek wolumenowych odgrywa istotną rolę, a jej specjalistyczna wiedza w znacznym stopniu przyczyni się do wykorzystania potencjału efektu synergii. Cel jest jasny – znaczna i trwała redukcja kosztów oraz kompleksowości poprzez ścisłą współpracę między markami – podkreśla Thomas Schäfer, przewodniczący rady nadzorczej ŠKODA AUTO.

Thomas Schäfer nowym przewodniczącym rady nadzorczej marki ŠKODA
Thomas Schäfer nowym przewodniczącym rady nadzorczej marki ŠKODA

Grupa „wolumenowa” składa się z następujących marek: Volkswagen Samochody Osobowe, ŠKODA, SEAT/Cupra i Volkswagen Samochody Dostawcze. Od pierwszego kwartału br. wyniki marek wolumenowych są publikowane osobno w raporcie kwartalnym Grupy Volkswagen. Thomas Schäfer został również wybrany przewodniczącym rady doradczej Volkswagen Samochody Dostawcze oraz przewodniczącym rady nadzorczej SEAT/Cupra.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.