Właściwości folii ochronnych PPF

Stan karoserii samochodu ma znaczenie z kilku powodów. Zadbane, estetyczne auto nie tylko cieszy oko i lepiej się prezentuje, ale również posiada znacznie wyższą wartość rynkową, niż egzemplarz tego samego modelu, który nie był otoczony odpowiedną opieką. Istnieje wiele metod chronienia karoserii przed szpecącymi ją zarysowaniami, jednak jednym z najskuteczniejszych jest oklejenie je przy pomocy specjalnej folii ochronnej PPF.

Czym jest folia PPF?

Paint Protection Film, w skróce PPF to termoplastyczna folia poliuretanowa, której grubość wynosi około 170 mikronów. Przy jej pomocy można skutecznie zabezpieczyć karoserię samochodu przed uszkodzeniami lakieru pod postacią zarysowań czy odprysków. Folia chroni lakier również przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć, kontakt z solą drogową i innymi zanieczyszczeniami. Usługę profesjonalnego oklejania karoserii samochodowej przy użyciu folii PPF znajdziemy w ofercie serwisu samochodowego Real-Auto.

Czym charakteryzuje się folia PPF?

PPF to materiał odznaczający się szeregiem właściwości, dzięki którym może bardzo skutecznie pełnić funkcję ochronną dla karoserii. Najważniejszą jest oczywiści bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna materiału. Mimo niewielkiej grubości folia tworzyw trwałą i solidną warstwę ochronną, która nie ulega uszkodzeniom np. w wyniku otarcia o inny samochód podczas parkowania bądź przeszkody w stylu gałęzi rosnących tuż przy drodze gałęzi czy krzewów. Folia nie ochroni karoserii przed każdym uszkodzeniem, jednak z pewnością jest w stanie znacznie zredukować uszkodzenia, które mogą powstawać w wyniku normalnego użytkowania auta. Co więcej folia jest w stanie samodzielnie się regenerować – powierzchniowe uszkodzenia mogą zasklepiać się pod wpływem ciepła, np. po wystawieniu samochodu na słońce. Dzięki temu o ile powłoka ochronna niezostanie przerwana, nie trzeba jej wymieniać na nową. Dodatkowo folia jest odporna na działanie wody i szkodliwy wpływ zanieczyszczeń. To czyni z niej dobre rozwiązanie na całe lata.

Dlaczego warto zdecydować się na powłokę ochronną?

Powłoka z folii PPF to dobre rozwiązanie z kilku powodów. Dzięki niej można skutecznie chronić karoserię przed uszkodzeniami, minimalizując tym samym wydatki na usługi blacharskie. Folia jest całkowicie niewidoczna, nie wpływ na wygląd samochodu, dlatego sprawdzi się przede wszystkim u tych spośród posiadaczy aut, dla których odpowiednia prezencja pojazdu jest bardzo ważna, np. z powodów zawodowych. Ponadto folia, chroniąc wygląd karoserii, podnosi znacznie wartość rynkową samochodu – to ważne dla osób, które planują sprzedaż pojazdu.  

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.