Jak przebiega proces regeneracji turbosprężarki?

Z czasem jakość turbosprężarek wykorzystywanych w samochodach może się pogarszać. Wówczas należy podjąć pewne kroki w celu przywrócenia urządzeniu dawnej sprawności. Jednym ze sposobów jest regeneracja turbosprężarki. Na czym ona konkretnie polega i dlaczego warto się na nią zdecydować? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz poznać charakterystykę i zalety opisywanej regeneracji.

Jak działa turbosprężarka?

Turbosprężarki to urządzenia współpracujące z silnikami zamontowanymi w pojazdach. Ich nazwa wskazuje na budowę elementu, który składa się z turbiny i sprężarki. Celem zastosowania produktu jest zwiększenie mocy silnika poprzez wykorzystanie gazów wylotowych. Regeneracja turbosprężarki jest zatem konieczna, kiedy urządzenie ulegnie uszkodzeniu. Elementy te są wykonywane z materiałów odpornych na korozję, wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki dobrej jakości produkty są wytrzymałe, mogą być zatem użytkowane przez lata. Uszkodzenie turbosprężarki można poznać między innymi poprzez pojawienie się nietypowych gwizdów lub spadek mocy podczas pracy silnika.

Należy być uważnym i reagować na ewentualne nieprawidłowości, ponieważ zaniedbanie tej kwestii może prowadzić do powstawania groźnych sytuacji. Sprawny samochód to podstawa bezpieczeństwa podczas jazdy, a aby ją zapewnić, należy kontrolować stan poszczególnych elementów oraz wymieniać lub naprawiać je w razie potrzeby.

Jak przebiega proces regeneracji turbosprężarki?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie powinieneś oddać turbosprężarkę w przypadku uszkodzenia, to najlepiej jeśli przekażesz ją firmie profesjonalnie zajmującej się regeneracją turbosprężarek, takiej jak Turboprof.

Regeneracja turbosprężarki to nic innego jak naprawa przy wykorzystaniu nowych wysokiej jakości części.

Proces regeneracji polega na:
– rozebraniu turbosprężarki,
– weryfikacji uszkodzeń,
– myciu oraz czyszczeniu elementów (myjka, piaskowanie, szkiełkowanie),
– wymiana uszkodzonych elementów na nowe,
– doważeniu wirnika,
– złożeniu rdzenia, wyważeniu prędkością zalecaną przez producenta,
– zmontowaniu turbosprężarki,
– w przypadku turbosprężarek ze zmienną geometrią – regulacja.

Zregenerowana (naprawiona) w ten sposób turbina jest gotowa do montażu.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.