Widzieliście już nowy koncept kultowego Poloneza? Robi wrażenie!

Przedstawiciele firmy FSO Syrena zaprezentowali nowy koncept samochodu wzorowanego na kultowym Polonezie.

Polonez produkowany był przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie od 3 maja 1978 roku do 22 kwietnia 2002 roku. Początkowo samochody powstawały jedynie w wersji podstawowej – wyposażone w silniki o pojemności 1,3 litra i mocy 65 KM, a także 1,5-litrowe o mocach 75 KM i 81 KM. Do 1982 roku Polonezy wyposażano w skrzynie biegów o 4 przełożeniach. Dopiero później zaczęto seryjnie montować skrzynie pięciobiegowe.

Warto wspomnieć, że od lutego 1978 roku Polonezy brały udział w wyścigach i rajdach.

W roku 1991 pojawiła się wersja Caro, w której początkowo dokonano jedynie zmian reflektorów. Później zmodernizowano gamę silników. W 1993 roku w Polonezie Caro zwiększono rozstaw kół, dodano wspomaganie kierownicy, czy zmodyfikowano deskę rozdzielczą. Wprowadzono również wersję z ponad 100-konnym, szesnastozaworowym silnikiem, wyprodukowanym przez Rovera o pojemności 1,4 litra. Od 1996 roku udostępniono dla użytkowników wersję sedan – Atu.

polonez 1

Produkcję zawieszono 22 kwietnia 2002 roku. Wyprodukowano łącznie 1 061 807 egzemplarzy Poloneza w różnych wersjach. W latach 90, Polonez Caro był najchętniej kupowanym samochodem w Polsce.

Współczesny model Poloneza z pewnością budzi duże zainteresowanie i jego powstanie to nie lada gratka dla fanów tego samochodu. Nowy koncept to samochód w typie sportback, reprezentujący klasę premium. Mierzy nieco ponad 5 metrów.

Zobacz jak wygląda nowy Polonez!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.