Wynajem pojazdu – co powinieneś wiedzieć?

Samochód to dla człowieka podstawowy środek przemieszczania się z miejsca na miejsce. Przy jego użyciu możemy pokonywać dłuższe trasy w sposób bez wysiłkowy. Często bywa jednak, że nie posiadamy swojego środka lokomocji lub ten, który mamy nie nadaje się zbytnio w dalszą podróż.

W tym właśnie celu powstało wiele działalności oferujących pomoc w takich sytuacjach. Wynajmowanie samochodów stało się ostatnimi czasy usługą bardzo popularną. Jeszcze do niedawna, takie wypożyczanie floty było kojarzone wyłącznie z firmami, w celu zapewnienia osobom zatrudnionym aut służbowych. My natomiast poświecimy wpis osobom, które zastanawiają się nad wynajmem takiego pojazdu w celach prywatnych.

Warunki dotyczące wypożyczenia pojazdu

Oczywiście, każda osoba chcąca wynająć samochód musi spełniać ku temu określone kryteria. Żadna firma nie wypożyczy nam pojazdu ze swojej floty, dopóki nie ujrzy u nas dokumentu zezwalającego na jazdę samochodem – prawa jazdy. W większości takich działalności wymagane jest prawo jazdy wydane minimum rok wcześniej, a zdarza się także, że taki dokument musi być aktywny ponad dwa lata. 

To jednak nie wszystko. Aby samochód został wypożyczony, wiek klienta musi przekraczać 21 lat. Firmy w ten sposób chcą zabezpieczyć się przed młodocianymi kierowcami, którzy są niestety w społeczeństwie uważani za tych nieodpowiedzialnych. Do wypożyczalni konieczne jest wzięcie ze sobą również dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Najlepszym będzie po prostu dowód osobisty. Ostatnią, potrzebną rzeczą są pieniądze. Wiadome, że za wynajem trzeba zapłacić. Oprócz środków na samo wypożyczenie, konieczne jest posiadanie pieniędzy na zatankowanie samochodu do pełna, a także kwoty mającej służyć jako kaucja. 

zdj2

Jakie samochody możemy wypożyczać?

Flota dostępnych pojazdów jest zawsze dokładnie opisana na stronach lub w siedzibach poszczególnych firm. To od danej wypożyczalni zależy, jakie samochody posiadają w swojej ofercie. Z reguły, wypożyczalnie dzieli się na te oferujące samochody różnych klas lub też po prostu konkretnej marki. 

Możemy wybrać się do firm transportowych oferujących zarówno wynajem standardowych aut miejskich, jak i pojazdów klasy premium. Przykładowo, dla samochodu jakim jest mercedes klasa e wynajem może być nieco droższy, ale satysfakcja z jazdy i wzrok idących przechodniów wszystko wynagradzają. Nie oszukujmy się, że podróż takim samochodem w celach zarówno wypoczynkowych, jak i służbowych to sama przyjemność. 

W jakim celu wypożycza się samochody?

Dla osób prywatnych, wynajem samochodu może nieść ze sobą przeróżne intencje. W dużej mierze natomiast, pojazdy wypożycza się na specjalne okazje, takie jak śluby czy studniówki. Często również wynajęty samochód bierze się ze sobą w podróż do innego miasta – zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych. 

Niektórzy pasjonaci motoryzacji decydują się na regularny wynajem różnych modeli, ponieważ chcą doświadczyć uczucia, jakie towarzyszy podczas jazdy każdym z nich. Ostatnim i równie często występującym powodem jest po prostu chęć zakupu w przyszłości takiego samochodu i testowanie, jak sprawdza się na trasie i czy zapewni wystarczający komfort.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.