Wszystko o naprawie zabytkowego Volkswagena

W przeciwieństwie do nowoczesnych samochodów, które napędza głównie elektronika i oprogramowanie komputerowe, działanie klasycznej motoryzacji jest zrozumiałe dla każdego kierowcy z doświadczeniem. To dlatego miłośnicy zabytkowych samochodów z rozrzewnieniem wspominają czasy, kiedy do naprawy ich ukochanego pojazdu wystarczyło kilka podstawowych narzędzi i zamiłowanie do majsterkowania. Co powinieneś wiedzieć o naprawie zabytkowych Volkswagenów?

Jakie części będą Ci potrzebne?

Zanim przystąpisz do naprawy, ustal, jakich podzespołów dokładnie potrzebujesz. Zawsze staraj się zdiagnozować przyczynę awarii i to ją usuwać w pierwszej kolejności. Dopiero później zajmij się jej skutkami lub aspektami estetycznymi usterki.

Sprowadź niezbędne części i przygotuj narzędzia tak, abyś miał pewność, że naprawę będziesz mógł przeprowadzić od początku do końca.

W przypadku usterek kilku układów doświadczeni mechanicy radzą podzielić pracę na etapy (np. skrzynia biegów, zderzak i układ paliwowy). W ten sposób łatwiej będzie Ci ułożyć harmonogram działań. Jeśli szukasz konkretnych części do zabytkowego samochodu, zajrzyj na: https://garbus.pl/pl/producer/Volkswagen-Classic-Parts/8.

Narzędzia, bez których nie możesz się obejść

Do naprawy zabytkowego samochodu wystarczą podstawowe narzędzia, które hobbyści motoryzacji zazwyczaj trzymają w garażu. Szczególnie ważne będą:

  • komplet kluczy – najczęściej wykorzystuje się klucz dynamometryczny, płasko-oczkowy oraz z grzechotką;
  • śrubokręt płaski i krzyżakowy – niezbędne do dokręcania elementów gwintowanych;
  • gumowy młotek – używany do dociskania lub demontażu delikatnych fragmentów;
  • druciana szczotka – przydatna do usuwania warstwy starego lakieru i przygotowywania powierzchni blach do odświeżenia.

Wszystkie te narzędzia kupisz w każdym markecie budowlanym i z pewnością nie będą drogie. Pamiętaj jednak, że na jakości narzędzi nie warto oszczędzać. Te tanie zazwyczaj szybko się gną i wycierają, a przez to stają się bezużyteczne (a co gorsza, mogą uszkodzić element, z którym pracujesz, np. zetrzeć śrubę).

Gdzie warto szukać części do klasyków?

O skuteczności samej naprawy nie zawsze decydują umiejętności i narzędzia. Ogromne znaczenie ma też jakość użytych elementów. Kiedy rozglądasz się za częściami zamiennymi do aut sprzed kilkudziesięciu lat, trudno znaleźć te, które naprawdę są w dobrym stanie.

Na giełdzie samochodowej lub szrocie możesz znaleźć komponenty, które Cię interesują, ale zazwyczaj będą one mocno wyeksploatowane lub bardzo drogie. W dodatku poszukiwania musisz prowadzić samodzielnie. Szansa, że sprzedawca będzie wiedział, jak Ci doradzić, jest bardzo niewielka.

Sprowadzaniem części do aut zabytkowych zajmują się niektóre warsztaty, ale w tym przypadku musisz liczyć się z długim czasem oczekiwania na dostawę i wysoką ceną.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz wyłącznie części nowe, idealnie dopasowane do Twojego modelu Volskwagena, sprawdź ofertę sklepu https://garbus.pl/. To jedno z tych miejsc, gdzie czas dla motoryzacji się zatrzymał. Znajdziesz tu elementy do takich modeli jak Garbus, Bulik czy Karmann Ghia. Zadowolenie z jakości obsługi oraz szeroka oferta dopasowanych podzespołów gwarantowane.

Przekonaj się, że w sklepie Garbus znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! Sprawdź także, jak rozpoznać uszkodzoną skrzynię biegów: https://www.car-line.org.pl/jak-rozpoznac-uszkodzona-poduszke-skrzyni-biegow/

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.