Wypożyczenie auta – praktyczne rozwiązanie

Motoryzacja to branża, która zawsze zachwyca! Jest jednak ona bardzo praktyczna i bardzo interesująca. W szczególności dla mężczyzn. Daje wiele możliwości, które pozwalają na realizację celów oraz marzeń, a także zaspokajanie swoich potrzeb. Świetnym aspektem w tej dziedzinie jest wynajem samochodów. Dzięki niemu możemy przemieszczać się, jakim tylko chcemy pojazdem. Zepsuło Ci się auto i nie masz zastępczego? Chcesz wypróbować inny model samochodu niż posiadasz? Może przylatujesz do Polski z innego państwa i potrzebujesz wypożyczyć auto? Jakie zatem daje możliwości wynajem samochodów? Jaki jest tego koszt? Gdzie w Małopolsce znajdziesz profesjonalną wypożyczalnię pojazdów?

Wynajem pojazdów – jakie są możliwości?

Profesjonalna wypożyczalnia pojazdów może ofertować bogata ofertę samochodów na wynajem. W zależności na jaką okazję potrzebujesz auto bądź ile osób zabrać możesz skorzystać z rozmaitych rozwiązań. Wynajem samochodów obejmuje przeważnie auta:

 • osobowe,
 • sportowe,
 • dostawcze,
 • marki premium,
 • busy.

Każda oferta może się różnić. Wypożyczalnie dopasowują modele pojazdów do swoich klientów. W zależności, która marka auta Cię interesuje, możesz ją wybrać. Bogata flota samochodów oferuje wybór tj. marek jak Audi, Fiat, Ford, Skoda, BMW, Peugeot, Volkswagen, Renault, Opel, Mercedes i wiele innych.

Warunki wynajmu samochodu

Warunki wynajmu pojazdu, jakie należy spełnić to przede wszystkim posiadanie ważnego prawa jazdy. Co więcej, w wypożyczalni zostanie spisana umowa oraz należy uiścić odpowiednią opłatę. Najemca auta musi mieć świadomość, że w pełni odpowiada za korzystanie z samochodu. Koszty związane ze złamaniem kodeksu drogowego leżą po jego stronie. Ponadto oddając wypożyczony środek transportu, należy go zwrócić w takim stanie, jak się go odebrało – czysty i bez wszelkich uszkodzeń. Wiedz, że wynajmowane pojazdy są ubezpieczone, jednak niestosowne zachowania kierowcy będą obejmowały dodatkowe opłaty. Chodzi przede wszystkim o spóźnienie, zgubienie kluczyka czy dokumentów bądź brudny wewnątrz i z zewnątrz samochód.

Koszty wypożyczenia pojazdów

Wysokość kosztów wynajmu samochodów uzależniona jest od wielu czynników. Chodzi przede wszystkim o:

 • rodzaj pojazdu, jego markę oraz model,
 • klasę atrakcyjności,
 • rok wyprodukowania,
 • rodzaj paliwa,
 • rodzaj skrzyni biegów,
 • długość wypożyczenia,
 • miejsce wynajęcia – miasto oraz wskazana wypożyczalnia.

Im dłuższy wynajem, tym cena za dzień jest bardziej atrakcyjna. Zazwyczaj cennik dzielony jest na koszt między 1 a 3 dni, 4 a 8 dni oraz 9 – 14 dni. Natomiast powyżej 15 dni, cenę ustala się indywidualnie. Dodatkowo każdorazowo przy wynajmie pojazdów pobierana jest kaucja. Jej wysokość może wynosić od 500 zł do 2000 zł. Ona również uzależniona jest od wymienionych czynników. Co więcej, do kosztów pełnego wynajmu nie wlicza się już dodatkowych opłat. Ubezpieczenie OC i AC wliczone są w cenę.

Gdzie można wypożyczyć auto w Tarnowie?

Wynajem samochodów w Tarnowie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Można ten pomysł wykorzystać na prezent dla bliskiej osoby poprzez np. wypożyczenie sportowego auta. Co więcej, potrzebujesz zabrać na wycieczkę większą ilość osób niż mieści się w samochodzie osobowym? Wybierz bus, dzięki któremu wycieczka z pewnością będzie udana. Aby wypożyczyć sprawny samochód, udaj się na ul. Krakowską 245b w Tarnowie. OMT ma do zaoferowania dużą gamę pojazdów na wynajem.


Źródło zdjęć: unsplash.com

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.