Wyścig słoni wciąż trwa? Co z zakazem wyprzedzania na autostradach?

1 lipca przez wielu kierowców, szczególnie tych co jeżdżą bardzo dużo był bardzo wyczekiwany. Dlaczego? To właśnie wtedy wprowadzono zakaz wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i dwupasmowych drogach ekspresowych. Jak się jednak okazuje, wielu kierowców bagatelizuje nowy zakaz i jeździ „po staremu”. Co na to policja?

Nie jednego z nas „wyścig słoni” na autostradach doprowadzał do szewskiej pasji. Kilku kilometrowa trasa wyprzedzania ciężarówek niejednokrotnie powodowała zatory a niekiedy niebezpieczne sytuacje. Wszystko to miały zmienić przepisy dotyczące zakazu wyprzedzania się samochodów ciężarowych, które weszły w życie 1 lipca.

Kierowcy ciężarówek masowo karani

Okazuje się, że wielu kierowców nie wzięło sobie do serca obowiązku przestrzegania nowych przepisów. Wciąż na autostradach, czy drogach szybkiego ruchu możemy zaobserwować wyprzedzające się samochody ciężarowe i warto wspomnieć, że nie chodzi tu o sytuacje wyjątkowe kiedy poprzedzający pojazd porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej. W związku z tym, że takie sytuacje notorycznie powtarzają się, policjanci wzięli na celownik kierowców ciężarówek.

Nawet 1000 zł mandatu i 8 punktów karnych

Policja surowo karze kierowców ciężarówek nie stosujących się do nowego zakazu. Za jego nieprzestrzeganie grozi mandat w wysokości 1000 zł i 8 punktów karnych.

Kiedy kierowcy ciężarówek zaczną stosować się do nowych przepisów? Mamy nadzieję, że już niebawem!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.