Zakup auta z wypożyczalni – czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto postawić na zakup auta z wypożyczalni? Jesteś zainteresowany zakupem samochodu, który wymaga powierzchownych napraw lub jest po większej szkodzie? W niniejszym artykule omawiamy, jak wygląda zakup samochodów uszkodzonych z ubezpieczalni. Zapraszamy do szybkiej lektury.

  1. Jak kupić auta z ubezpieczalni
  2. Gdzie znaleźć samochód powypadkowy?

Coraz większą popularnością cieszy się zakup samochodów używanych – głównie powypadkowych i uszkodzonych. Dlaczego? Ponieważ nierzadko ich cena jest bardzo atrakcyjna, a sama naprawa nie przekracza wartości pojazdu. W dalszym ciągu zakup z naprawą może wyjść sporo taniej niż zdecydowanie się na nowy lub używany – ale nie uszkodzony – samochód. Gdzie znaleźć auta powypadkowe? Czy dobrym rozwiązaniem są auta z ubezpieczalni?

Jak kupić auta z ubezpieczalni?

Interesuje Cię zakup samochodu po szkodzie całkowitej? A może taki pojazd, który wymaga jedynie powierzchownych napraw? Bez względu na Twoje oczekiwania, auta z ubezpieczalni to rozwiązanie, którego potrzebujesz!

Aktualnie na polskim czy zagranicznym rynku można znaleźć przeróżne samochody powypadkowe. Między sobą różnią się nie tylko marką, ale i stopniem uszkodzenia. Pojazdy te podmioty nabywają z wielu źródeł, dlatego warto wybierać tych organizatorów aukcji, do których mamy pewność i zaufanie – na przykład firm ubezpieczeniowych.

Zanim zdecydujesz się na zakup samochodu powypadkowego, w pierwszej kolejności oszacuj, ile tak naprawdę interesujące Cię auto jest warte i czy w ogóle opłaca się go naprawić.

Gdzie znaleźć samochód powypadkowy?

Najczęściej poleca się szukać samochody powypadkowe na różnego rodzaju aukcjach. Okazuje się, że aukcje te nierzadko organizowane są przez takie podmioty, jak bank czy policja. Wiele tych licytacji odbywa się również pod przewodnictwem firm ubezpieczeniowych. Jeśli trafisz na taką ofertę, koniecznie sprawdź, czy dany podmiot to renomowany zakład ubezpieczeń, aby mieć pewność, że ostatecznie faktycznie kupimy interesujący nas pojazd, a wszystkie formalności zostaną prawidłowo i do końca wypełnione.

Aukcje tego rodzaju odbywają się nie tylko w Polsce, ponieważ również za granicą – na przykład w Szwajcarii czy Niemczech. Nie musisz szukać aut na polskich aukcjach. Warto zwrócić uwagę na samochody powypadkowe, dostępne w ofertach innych państw. To daje sporą szansę na znalezienie takiego pojazdu, który będzie odpowiadać nam w każdym aspekcie i dodatkowo w całkiem atrakcyjnej cenie.

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w licytacji aukcji prowadzonej przez renomowany zakład ubezpieczeń, koniecznie zapoznaj się z jego regulaminem. Między firmami ubezpieczeniowymi regulaminy mogą się różnić.

undefined

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.