Akcja ferie – kilkadziesiąt dni wzmożonych policyjnych kontroli

Ze względu na to, że ferie trwają w najlepsze polska drogówka zdecydowała się zwiększyć ilość patroli na drogach. Kierowcy będą teraz znacznie częściej kontrolowani, także ci w autokarach. Akcja potrwa od 16 stycznia do 26 lutego.

Bezpieczne ferie

Od 16 stycznia województwa pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie rozpoczęły ferie zimowe. Już w przyszłym tygodniu do tego grona dołączą kolejne regiony Polski, a później następne. Jest to zdecydowanie czas zwiększonej ilości wyjazdów rodzinnych jak i wycieczek. Większe natężenie ruchu to także wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dlatego kierowcy mogą oczekiwać:

  • większej ilości kontroli drogowych,
  • bacznej obserwacji i monitorowania zachować kierowców,
  • kontroli autokarów przewożących dzieci.

Na drogach poza radiowozami nie zabraknie wideorejestratorów i jednostek Speed. Tolerancja na wykroczenia znacznie się zmniejszy, więc warto zachować rozwagę. Warto również przypomnieć, że po zmianach wprowadzonych w 2022 rokuj w kodeksie drogowym, mandaty są znacznie wyższe i obowiązują warunki recydywy.

Poza kontrolami w okolicach kurortów chętnie wybieranych na wypoczynek podczas ferii, policja będzie kontrolować również zwykłe drogi, poza terenami zabudowanymi.

Czego będą dotyczyć kontrole?

Kontrole w czasie ferii najczęściej będą dotyczyć przestrzegana limitów prędkości, sposobu przewożenia w aucie pasażerów oraz bagaży, kontroli trzeźwości i dokładniejszej kontroli stanu technicznego pojazdu.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.