Długoterminowy wynajem aut – dlaczego decyduje się na to coraz więcej przedsiębiorców?

Wynajem długoterminowy szybko stał się jedną z najchętniej wybieranych form finansowania samochodu. Z danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wynika, że średnie tempo wzrostu floty samochodów w wynajmie długoterminowy wynosi 9,6 proc. rok do roku. To pokazuje rosnącą falę zainteresowania wynajmem wśród przedsiębiorców. Nie ma w tym nic zaskakującego. Długoterminowy wynajem aut to pod kilkoma względami bardzo korzystne rozwiązanie dla biznesu, o czym więcej piszemy w naszym artykule.

Znakomity sposób na optymalizację podatkową

Większość przedsiębiorców decyduje się na zakup lub leasing pojazdu również dla osiągnięcia z tego tytułu korzyści podatkowych. Tym bardziej warto wiedzieć, że istnieje trzecie rozwiązanie, czyli właśnie długoterminowy wynajem aut.

Wynajem jest szczególnie korzystny z punktu widzenia optymalizacji podatkowej. Miesięczną opłatę abonamentową można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i odliczyć do 100% kwoty z faktury.

Po ostatnich zmianach w przepisach leasingowych, wynajem długoterminowy gwałtownie zyskuje na popularności w gronie przedsiębiorców. Powodem jest m.in. brak konieczności wykupu pojazdu, co eliminuje problem jego odsprzedaży na fakturę VAT. Tutaj wystarczy tylko zwrócić auto dealerowi i np. przesiąść się do nowego, w ramach kolejnej umowy wynajmu długoterminowego.

Przewidywalność i minimalne obciążenie finansowe dla przedsiębiorstwa   

Długoterminowy wynajem aut na pewno jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy nie lubią niepewności i przykrych niespodzianek. Comiesięczna opłata abonamentowa jest ustalona z góry i nie zmieni się w całym okresie obowiązywania umowy.

Co więcej, w kwotę abonamentu można wliczyć pozostałe wydatki związane z eksploatacją samochodu, w tym serwis, ubezpieczenie czy sezonową wymianę opon. Pozwala to z góry zaplanować koszt użytkowania auta i rzetelnie określić optymalną wysokość miesięcznej opłaty.

W przypadku wyboru oferty all inclusive przedsiębiorca nie musi również samodzielnie lub przez wyznaczonego pracownika zajmować się zarządzaniem flotą pojazdów. Docenisz to zwłaszcza w sytuacji, gdy zdecydujesz się na wynajęcie kilku czy kilkunastu aut na potrzeby Twojej firmy.

Wynajmij samochód bez wychodzenia z biura

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie wynajmu długoterminowego aut – uproszczonej procedurze. Wynajęcie pojazdu jest o wiele łatwiejsze i szybsze w porównaniu z leasingiem operacyjnym. Przedsiębiorca może załatwić wszystkie formalności w 100% online, bez wstawania od biurka, nawet z poziomu smartfonu.

Umożliwia to platforma internetowa iBemo, która daje bezpośredni dostęp do najlepszych ofert długoterminowego wynajmu aut pochodzących prosto od dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Volvo, Mercedes, Peugeot, Citroen, Hyundai czy Mazda).

Na iBemo łatwo wyszukasz odpowiednią ofertę wynajmu długoterminowego, samodzielnie dopasujesz wysokość opłaty abonamentowej oraz dodasz pożądane opcje (np. ubezpieczenie czy serwis pojazdu w cenie). Umowę otrzymasz na maila, możesz ją podpisać elektronicznie i umówić się na odbiór samochodu w jednym z kilkunastu salonów w Polsce lub zażyczyć sobie dostarczenia auta pod wskazany adres.

Więcej o usłudze iBemo czytaj na stronie internetowej https://ibemo.pl/wynajem-dlugoterminowy.

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.