Jak działa piana aktywna?

Dbanie o samochód to nie tylko odbywanie regularnych wizyt serwisowych. Wielu kierowcom zależy również na tym, aby ich pojazd prezentował się estetycznie i efektownie. Z tego powodu inwestują w różnego rodzaju środki do mycia czy do detailingu. Jednym ze specyfików, na które warto zwrócić szczególną uwagę w kontekście skutecznego czyszczenia auta, jest aktywna piana. Czym właściwie jest, jak działa oraz jakie efekty można dzięki niej uzyskać?

Czym właściwie jest aktywna piana i kiedy warto po nią sięgnąć? 

Zastanawiając się, czym właściwie jest piana aktywna i kiedy warto zainwestować w ten produkt, dobrze najpierw dowiedzieć się, czym właściwie wyróżnia się ten preparat. Otóż jest to środek, który zawiera substancje aktywne, które skutecznie wpływają na strukturę zabrudzeń, tym samym pozwalając je łatwo usunąć. W praktyce oznacza to, że pianę aktywną warto stosować w walce z uciążliwymi zabrudzeniami. Mowa tutaj na przykład o kurzu czy błocie.

Co więcej, w zależności od bieżących potrzeb, można jej używać do czyszczenia elementów zewnętrznych, czyli kół czy karoserii oraz wewnętrznych, na przykład silnika, ponieważ jest dla nich w pełni bezpieczna. Do zalet piany aktywnej możemy zaliczyć między innymi minimalizowanie powstawania niewielkich rys w procesie mycia oraz przyspieszenie mycia właściwego szamponem. Ponadto oprócz skutecznego pozbywania się zabrudzeń chroni też przed pojawianiem się kolejnych, a także przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Jak poprawnie używać piany aktywnej? 

Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele zalet wiąże się z korzystaniem z piany aktywnej, z pewnością warto zainwestować w ten preparat. Jednak aby cieszyć się satysfakcjonującymi efektami, trzeba też zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio je używać. Właśnie dlatego postanowiliśmy o tę kwestię dopytać naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu detailingowego w Katowicach, który powiedział:

– Zastosowanie piany aktywnej to jeden ze skuteczniejszych sposobów mycia samochodu. Jednak aby cieszyć się pożądanym efektem, trzeba zadbać o sposób i kolejność przeprowadzanych prac. Co ważne, stosując ją, nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z preparatem – wystarczy zastosować myjkę ciśnieniową i pianownicę. Stosując pianę aktywną, trzeba przestrzegać zaleceń producenta, czyli rozcieńczyć ją w podanych proporcjach. Ponadto substancja powinna przez krótki czas poleżeć na karoserii, ponieważ dzięki temu zmiękczy i rozpuści brud. Po upływie określone czasu wystarczy ją spłukać, aby cieszyć się estetycznym efektem.

Oprócz porad wskazanych przez naszego rozmówcę warto również wiedzieć, że po zastosowaniu piany dobrze umyć pojazd szamponem, co pozwoli na pozbycie się wszystkich zabrudzeń z karoserii.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.