Produkcja elektrycznej ŠKODY ENYAQ iV została wznowiona

Po kilkutygodniowym przestoju ŠKODA wznowiła produkcję swojego w pełni elektrycznego modelu ENYAQ iV. Początkowo z linii produkcyjnej będzie zjeżdżać około 1000 sztuk elektrycznego SUV-a tygodniowo, a wydajność produkcji zostanie zwiększana stopniowo. Powodem wstrzymania produkcji były ograniczenia w dostawach wiązek elektrycznych z Ukrainy.

ŠKODA wznawia produkcję całkowicie elektrycznego SUV-a – modelu ENYAQ iV – w głównej fabryce marki w Mladej Boleslav. Produkcja została wstrzymana na kilka tygodni ze względu na wystąpienie wąskich gardeł w dostawach wiązek kablowych.

Marce ŠKODA udało się jednak przywrócić dostawy podstawowych komponentów, umożliwiając tym samym ponowne uruchomienie produkcji. Długoterminowym celem ŠKODA AUTO jest utrzymanie pełnej zdolności produkcyjnej. Zależy to jednak od dostępności określonych części – stworzenie wiarygodnej prognozy na najbliższy czas nie jest obecnie możliwe.

Produkcja elektrycznej SKODY ENYAQ iV zostala wznowiona 1

Aktualnie, gdy produkcja została wznowiona, możliwe jest wytworzenie około 1000 samochodów ENYAQ iV tygodniowo. Wydajność będzie stopniowo zwiększana w ciągu dwóch miesięcy – w dłuższej perspektywie fabryka w Mladej Boleslav będzie produkować do 370 pojazdów ENYAQ iV i ENYAQ COUPÉ iV dziennie.

Produkcja elektrycznej SKODY ENYAQ iV zostala wznowiona 2

Pierwszy całkowicie elektryczny SUV ŠKODY stanowi największy krok producenta w realizacji strategii elektromobilności. Model ENYAQ iV powstaje w głównej fabryce ŠKODY w Mladej Boleslav, co czyni go jedynym modelem Grupy Volkswagen, opartym na platformie MEB, który jest produkowanym poza Niemcami. Firma przygotowała istniejącą linię produkcyjną do produkcji modelu ENYAQ iV, rozbudowując ją o obsługę pojazdów z platformą MEB. Umożliwia to wytwarzanie modeli opartych na platformach MEB i MQ obok siebie – to jedyna europejska fabryka w Grupie Volkswagen, która jest w stanie tego dokonać. Poza w pełni elektrycznym modelem ENYAQ iV, produkowany jest tam również absolutny bestseller marki, czyli ŠKODA OCTAVIA.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.