Nowa ŠKODA FABIA z nagrodą Red Dot w kategorii design

ŠKODA FABIA z kolejną nagrodą Red Dot – bestsellerowy model marki, po zdobyciu tytułu w 2008 i 2015 roku, po raz trzeci otrzymał renomowane wyróżnienie za wyjątkowy design. Międzynarodowe jury było pod wrażeniem całościowego konceptu modelu FABIA, zwrócono uwagę na przestronność i nowy styl samochodu. Dzięki tej nagrodzie model FABIA czwartej generacji zrównał się w liczbie tytułów z bestsellerową ŠKODĄ OCTAVIA. 

– Nagroda Red Dot dla nowego modelu FABIA jest wyjątkowym wyróżnieniem i wspaniałym potwierdzeniem jakości naszej pracy. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, który każdego dnia z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem rozwija tożsamość naszych modeli. Od ponad dziesięciu lat nasze samochody regularnie imponują światowej sławy członkom jury swoim emocjonującym designem, przestronnością, praktycznością i doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Co ważne, atrakcyjny całościowy koncept naszych pojazdów doceniają również nasi klienci – powiedział Oliver Stefani, szef ŠKODA Design.

Nowa SKODA FABIA z nagroda Red Dot w kategorii design 1

Przestronna ŠKODA FABIA czwartej generacji punktowała emocjonującym designem i odpowiednimi proporcjami. Smukłe przednie reflektory, które są standardowo wyposażone w technologię LED, łączą się z ramką grilla ŠKODY. Podobnie jak tylne światła LED, posiadają krystaliczne struktury inspirowane sztuką czeskiego szkła. Kolejny aspekt związany z krajem pochodzenia modelu FABIA pojawia się na przednich drzwiach – linie nadwozia tworzą na nich zarys charakterystyczny dla trójkąta czeskiej flagi.

W podsumowaniu jury konkursowe Red Dot Award podkreśliło: „ŠKODA FABIA sprawia wrażenie sportowej, a jednocześnie przystępnej, poprzez swój wygląd zewnętrzny. Wnętrze daje zaskakująco duże poczucie przestronności”. Symetrycznie zaprojektowana deska rozdzielcza wraz z wyświetlaczem centralnym i poziomym ozdobnym wykończeniem podkreślają szerokość wnętrza i zwiększają przestronność modelu FABIA.

Nowa SKODA FABIA z nagroda Red Dot w kategorii design 2

Oceny 48 ekspertów projektowych z 23 krajów

Red Dot to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów w dziedzinie designu na świecie. 48 członków jury z 23 krajów, w tym profesorowie, projektanci, dziennikarze i konsultanci, niezależnie oceniło każde zgłoszenie w oparciu o liczne kryteria, w tym standard innowacyjności, funkcjonalność, ergonomię, trwałość i przyjazność dla środowiska. W 2022 roku Red Dot zostanie zaprezentowany po raz 67. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Gali Red Dot – 20 czerwca 2022 r. w Essen (Niemcy).

Co ciekawe, FABIA czwartej generacji zapewniła marce ŠKODA to prestiżowe wyróżnienie już po raz 17. Pierwsza nagroda Red Dot w historii firmy została przyznana za model OCTAVIA COMBI w 2006 roku. Po czterech kolejnych nagrodach Red Dot Awards w kategorii Brand and Communication Design, ŠKODA po raz pierwszy zdobyła w ubiegłym roku nagrodę w kategorii Interface & User Experience za aplikację na smartfony MyŠKODA i cyfrowy system projektowania ŠKODA Flow.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.